A parlagon heverő földek használatát engedélyezheti az EU az ukrán helyzet miatt
Az Európai Unió fontolgatja, hogy engedélyezi a farmereknek, hogy az éppen parlagon lévő földeket is „munkába fogják”, így oldva meg az ukrán helyzet miatt kialakult áruellátás-fennakadásból fakadó nehézségeket.

Újra kell gondolni a gabonaellátást
A másfél hete tartó háború az egekbe repítette az európai gabonaárakat, miután a két legnagyobb importőre, Ukrajna és Oroszország között háború tört ki.
Európának most meg kell oldania az EU-s gabonaellátást, ráadásul pótolni kell az állati takarmányozásra szánt kukoricát és napraforgómagot is.
Az Európai Bizottság most azt tanulmányozza, hogyan tudná módosítani az EU-s agrárgazdasági szabályozást.
ESM
Kapcsolódó cikkeink
Az EU szabályt fogadott el a nem eladott ruházati termékek megsemmisítésének megakadályozására
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az EU 2050-es karbonsemlegességi céljai irreálisak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Új EU-s vámok érkezhetnek 2026-ban – így alakíthatják át a piacot
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
METRO Gasztro Fesztivál a SIRHA Budapesten – Élmény, inspiráció és valódi megoldások a HoReCa-szakmának
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


