A papíripari szakképzést népszerűsítette a Vajda-Papír a Dunaújvárosi szakképzés napján
A papíripari szakképzést népszerűsítette a Vajda-Papír Kft. a Dunaújvárosi szakképzés napján, a pályaválasztás támogatására a vállalat dunaföldvári gyárában gyárlátogatást szerveztek a fiataloknak – közölte a társaság az MTI-vel.
Vajda Attila, Magyarország vezető higiéniai papírgyártó cégének alapító ügyvezetője a közleményben kiemelte, 2020-ban az országban elsőként a Vajda-Papír kapott duális képzőhelyi akkreditációt a papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer-gyártó technikus szakirányú oktatásra, ennek keretében immár három éves az együttműködésük a Dunaújváros Szakképzési Centrummal.
Hozzátette, duális partnerként az a céljuk, hogy minél több, a közelben tanuló 7-8. osztályos diáknak mutassák be a szakirányú képzést, amellyel verseny- és piacképes szaktudást szerezhetnek. Ezért minden évben nyílt napot tartanak 7-8. osztályos tanulóknak, szüleiknek, tanáraiknak, kis csoportokban végig vezetik az érdeklődőket Közép-Európa legmodernebb papírgyárában.
Vajda Attila a közleményben kitért arra, a papíriparban is látványos a technológia fejlődése, a digitalizáció, a mesterséges intelligencia alkalmazása folyamatosan változó, naprakész tudást igényel. A munkakörülményeket, a karrierlehetőségeket és a képzést úgy kell kialakítaniuk, hogy az vonzó legyen a tehetséges, kreatív fiataloknak. Ismertette, hogy az új képzésben a Vajda-Papírnál gyakorlati képzést folytatók az alapbéren kívül termékcsomag- juttatást, melegétkezési hozzájárulást, munkába járási támogatást is kapnak.
A Közép- és Kelet-Európában, a Baltikumban és Skandináviában is meghatározó piaci jelenléttel rendelkező Vajda-Papír, több mint 30 országba exportálja termékeit.
A Vajda-Papír csoportszinten több mint 700 munkavállalót foglalkoztat, három magyarországi és egy norvégiai gyárral rendelkezik. A 140 ezer tonnás éves gyártási kapacitású, 100 százalékos magyar családi tulajdonban lévő Vajda-Papír a hazai kereslet 55-60 százalékát állítja elő, a termelés 60 százalékát szállítja külföldre.
A magyar tulajdonú, 25 éves cég 105 milliárd forintos éves konszolidált árbevétele 2023-ban 7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
A cégcsoport kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti nyeresége (EBIDTA) 10,6 milliárd forint, míg az adózás előtti eredménye 6,3 milliárd forint volt, míg 2022-ben az EBITDA 1,44 milliárd forintot, az adózás előtti eredmény pedig 100 millió forint tett ki.
Kapcsolódó cikkeink
Puha papír, kemény piac
A papír zsebkendők és szalvéták piaca az utóbbi években jelentős…
Tovább olvasom >Újabb kiemelkedően eredményes fél évet zárt a 25 éves Vajda-Papír
Újabb kiemelkedően eredményes fél évet zárt idén a 25 éves…
Tovább olvasom >Trendek a papírformán túl
A toalettpapír-piacon a fenntarthatóság érdekében növekvő elkötelezettség tükröződik az újrahasznosított…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >