A Nestlé kínai édességgyártót vesz 1,7 milliárd dollárért
A svájci Nestlé 1,7 milliárd USD-ért megveszi a kínai Hsu Fu Chi édességgyártó 60 százalékát. Ez a felvásárlás lesz a Nestlé legnagyobb akvizíciója Kínában.
A világ legnagyobb élelmiszeripari társasága így próbája meg lefölözni az édességek iránti emelkedő keresletet a világ legnépesebb országában.
A Hsu Fu Chi részvényeivel a szingapúri börzén kereskednek, a Nestlé által kínált 4,35 dolláros részvényenkénti ár 8,8 százalékos prémiumot jelent a pénteki záróárhoz képest. Az üzlet után a Hsu családnak 40 százalékos részesedése marad a cukrász cégben.
A Hsu Fu 2010-es profitja 602,2 millió jüan (93 millió dollár) volt, ez akkor 31 százalékos bővülést jelentett. Árbevétel soron 4,31 milliárd jüant mutatott ki a társaság, ami 14 százalékos erősödést jelentett.
Az üzlet létrejöttét a Credit Suisse segíti – írja a Bloomberg nyomán a tozsdeforum.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >Csatlakozik a Bonafarm Csoporthoz Szautner Péter
A Bonafarm Csoport vezérigazgató-helyetteseként és csoport stratégiai igazgatóként folytatja pályafutását…
Tovább olvasom >A Lidl és az Agrárminisztérium bejelentette: indul a hazai dinnyeszezon
Megérkezett az első, magyar beszállítóktól származó görögdinnye szállítmány a Lidl…
Tovább olvasom >