A Nestlé 10,5%-kal csökkentette szűzműanyag-csomagolásait 2018 óta
A Nestlé 2018 óta 10,5%-kal csökkentette a szűzműanyag csomagolásban való felhasználását, és jó úton halad afelé, hogy ezt 2025 végére egyharmadára csökkentse.
Az Ellen MacArthur Alapítvány legfrissebb jelentése szerint a műanyaghulladékkal kapcsolatos globális kötelezettségvállalás öt évvel ezelőtti aláírása óta a Nestlé és a többi fél jelentős lépéseket tett a szűz műanyag csökkentésére és az újrahasznosíthatóság növelésére.
A Nestlé 2022-ben 200 000 tonnával csökkentette összes termékcsomagolásainak súlyát, ami 280 000 tonnával mérsékelte az üvegházhatású-gázok kibocsátását.
Emellett tavaly 14 milliárd darabbal csökkentette csomagolások darabszámát.
Jobb csomagolási megoldások
A Nestlé teljes csomagolási lábnyoma a 2018-as 4,7 millió tonnáról 2022-re 3,6 millió tonnára csökkent.
Az élelmiszeripari óriásvállalat emellett több mint húsz újratöltésre irányuló kísérleti programot hajtott végre 12 országban.
Németországban például a Circolution start-up vállalkozással együttműködve kísérleti jelleggel újrafelhasználható rozsdamentes acéltartályokat készített a Nesquik kakaópor számára.
A kísérleti programok eredményeire építve a vállalat világszerte folytatja a különböző újratöltési megoldások tesztelését és az ehhez szükséges feltételek megteremtésének szorgalmazását.
Újrahasznosítás
A csomagoláscsökkentésre való összpontosítás mellett a Nestlé növeli az újrahasznosított műanyagok használatát a csomagolásban.
2022 végén a vállalat műanyag csomagolásainak 7,7%-a tartalmazott újrahasznosított anyagot, és célja, hogy ez az arány 2025 végére megközelítse a 30%-ot.
Az Egyesült Királyságban a Nestlé víz üzletága a teljes Buxton természetes ásványvíz termékcsaládját 100%-ban újrahasznosított PET-re állította át.
A vállalat azt is vállalta, hogy csomagolásainak 100%-át újrahasznosító rendszerekhez tervezi.
Jelenleg a Nestlé összes műanyag csomagolásának 81,9%-át tervezték újrahasznosításra, és a vállalat 2025 végére műanyag csomagolásainak több mint 95%-a esetében célozza meg az újrahasznosíthatóságot.
A Nestlé támogatja a kormányokat is a hulladék újrahasznosítására szolgáló infrastruktúra fejlesztésének felgyorsításában.
Támogatja a Global Plastic Treaty-t, valamint a jól megtervezett, kiterjesztett gyártói felelősségvállalást és a betétdíj-visszatérítési rendszereket.
Az élelmiszeripari óriás Európában, Afrikában, Ázsiában és Latin-Amerikában 220 kezdeményezésben vállalt partneri szerepet annak érdekében, hogy működőképes begyűjtési, válogatási és újrahasznosítási rendszerek kerüljenek kialakításra.
Kapcsolódó cikkeink
Önálló vállalkozásba szervezi víz- és prémiumital-üzletágát a Nestlé
A jövő év elejétől globálisan önálló vállalkozásba szervezi víz- és…
Tovább olvasom >150 millió dollárból bővíti a Nestlé USA dél-karolinai üzemét
A projekt keretében a vállalat egy újabb gyártósort telepít az…
Tovább olvasom >Új világkonyhamárkákat vezetett be a Nestlé
Új, nemzetközi gasztronómiai márkákat vezetett be a Nestlé az USA-ban…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >