A NAV 215 millió forintnyi hamis ruhát és adózatlan cigarettát foglalt le Budapesten
Hamis márkajelzésű ruhákat és nagy mennyiségű adózatlan cigarettát foglaltak le 215 millió forint értékben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Budapesten egy ellenőrzéssorozatban – közölte a NAV az MTI-vel.
A két héten át tartó akciósorozatban a pénzügyőrök lefoglaltak 11 ezer doboz, 15 millió forint értékű cigarettát, valamint több mint 200 millió forintot érő hamis ruházati terméket, és feljelentést tettek a pénzügyi nyomozóknál – írták.
A tájékoztatás szerint a fővárosi illegális cigarettalerakatot és hamis ruhatárat a NAV cigarettakereső szolgálati kutyáinak segítségével derítették fel.
A pénzügyőrök az elrejtett dohánytermékeket többek között egy roncsautóban, „klubhelyiségként” működtetett büfé pizzasütőjében és mikrohullámú sütőjében, egy utcán álló lezárt lemezszekrényben és egy konténerben találták meg – írták.
Ezen kívül az egyik, cigaretta tárolására szolgáló helyiség melletti folyosóról nyíló szobákban hamis márkajelzéssel ellátott prémium sport- és divatruhák találtak. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Durva áremelkedés jöhet: akár 1000 forinttal is drágulhat egy doboz cigaretta
Komoly drágulás fenyegeti a dohányosokat Magyarországon: az Európai Bizottság új…
Tovább olvasom >NAV: közel háromezer hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy bolgár kamionban
Közel háromezer hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy bolgár kamionban…
Tovább olvasom >NAV: hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű gyümölcs árusítása
Hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű zöldség-,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Eurostat: 2%-kal bővült az európai jégkrémgyártás 2024-ben
Az Eurostat friss adatai szerint 2024-ben az Európai Unióban 2%-kal,…
Tovább olvasom >Matcha Latte zabitalt vezet be kínálatába az Oatly az Egyesült Királyságban
Az idei nyarat új, matcha latte ízű zabitallal dobja fel…
Tovább olvasom >MBH-elemzés: A vártnál jobb GDP adatokat közölt a KSH
2025 második negyedévében a KSH által közzétett GDP adatok az…
Tovább olvasom >