A NAK fontos partnere az agrártárcának
A Földművelésügyi Minisztériumnak (FM) fontos partnere az ágazatért végzett munkában a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) – húzta alá a földművelésügyi miniszter hétfőn Budapesten.
Fazekas Sándor az FM-ben annak a stratégiai partnerségi és együttműködési megállapodásnak az aláírásán beszélt erről, amely rögzíti a további együttműködés kereteit például a törvényalkotó tevékenységben, a különféle ágazati stratégiák kidolgozásában.
A miniszter utalt arra: a minisztérium és az agrárkamara között évek óta folyamatos a munkakapcsolat.
Az aláírást követően Fazekas Sándor az MTI-nek elmondta: a minisztériumnak közös céljai vannak a NAK-kal: a vidéken élő emberek lehetőségeinek kiszélesítése, az életkörülmények javítása, a termelés növelése, továbbá, hogy minél több magas feldolgozottságú magyar élelmiszer legyen a bel- és a külföldi piacokon egyaránt. A tárca és a köztestület közötti együttműködésből kiemelte a törvényalkotási folyamatot, valamint a stratégiaalkotást és az elkészült stratégiák végrehajtásának támogatását, ösztönzését. Ez utóbbiak közül kiemelte a vidékfejlesztési, valamint az élelmiszeripar fejlesztését célzó stratégiát.
Győrffy Balázs, a NAK elnöke a dokumentum aláírását megelőzően azt tartotta fontosnak elmondani: az agrárkamara létrehozásának egyik legfontosabb célkitűzése azt volt, hogy tevékenységével támogassa a teljes magyar agrár- és élelmiszergazdaságot, mint a nemzetgazdaság egyik meghatározó ágazatát. Ezért a NAK fontosnak tartja, hogy a magyar mezőgazdasági cikkek és élelmiszerek versenyképességét javítsa. Így fokozható legyen a magyar vidék életképessége, népességmegtartó ereje.
A NAK elnöke az MTI-nek még elmondta: a kamara azokat a feladatokat „vállalta most el írásban is”, amit már korábban is elvégzett a tárcával való együttműködése során. De Győrffy Balázs úgy ítélte meg, hogy jobban szolgálja mindkét fél érdekeit, ha ezeket a tennivalókat egy keretrendszerbe foglalják. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Együttműködési megállapodást kötött a NAK és a MATE
Együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar…
Tovább olvasom >A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tagdíjkedvezményt nyújt mintegy 300 ezer tagjának
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos küldöttgyűlésének egyhangú döntése értelmében…
Tovább olvasom >Magosz közgyűlés: nagy kihívások előtt állnak az európai gazdálkodók
Nagy kihívások előtt állnak az európai gazdálkodók, miután az Európai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Újrahasználható termékdisplay használatával csökkenti a hulladékot Európa-szerte a dm
A dm drogérialánc több mint 2100 németországi üzletében, valamint más…
Tovább olvasom >Talajmegújító kísérleti mezőgazdasági programot indít a FrieslandCampina, a Lidl és a ReGeNL
A FrieslandCampina, a Lidl és a holland ReGeNL közösen indítanak…
Tovább olvasom >Sehol se lehet rágyújtani a franciáknál, ahol gyerekek vannak
Franciaország betiltja a dohányzást a gyerekek által látogatott közterületeken Július…
Tovább olvasom >