A márkák kisiskolásként kezelik rajongóikat?
A marketinganalitikával foglalkozó Track Maven (USA) tanulmánya szerint a márkák Facebook-rajongóikat a 7-11 évesek szintjén kezelik. A posztok kétharmada ugyanis ötödikesek olvasási szintjén íródott, a posztolási átlag pedig negyedikesekre szabott, amibe már a 17,5% elsősök szintjén megjelenő üzenet is beleértendő. Pedig a Facebook szabályzata alapján a felhasználóknak be kell tölteniük a 13. életévüket, vagyis hetedik-nyolcadik osztályba kell járniuk.
Egy másik érdekes megállapítás, hogy a felkiáltójellel végződő mondatokat háromszor többen olvassák el, mint a ponttal lezártakat. A kérdőjel 23 százalékos érdeklődést generál.
Bár a legtöbb márka hétköznapokon posztol, a hétvégi üzenetek sokkal több elérést biztosítanak. Jelenleg a márkák 16 százaléka posztol minden hétköznap, míg a Facebook-üzenetek 9-9 százaléka esik szombatra és vasárnapra. A posztonkénti átlagos interakció hétköznap 2,2, szombaton 2,5, vasárnap pedig 2,7.
A márkaüzenetek 88 százaléka tartalmaz fotót, hiszen ezek átlagosan 2,3 interakciót eredményeznek, míg a „képtelenek” csupán 1,7-et. A vizualitás tehát kiemelkedő jelentőségű – állapítja meg a tanulmány.
A szavak számát illetően is kijelentették a kutatók, hogy felesleges a Facebook-használókat óriáscsecsemőként kezelni, hiszen a legjobb eredményt, átlag 6,2 interakciót a 80-89 szavas üzenetek érték el. A posztok harmada viszont csak 10-19 szavas, és átlagosan 2 interakciót generál.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: szeptemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakához viszonyítva 1,7 százalékkal nőtt, az előző hónaphoz képest 1,4 százalékkal csökkent
Szeptemberben a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers és a naptárhatástól…
Tovább olvasom >Gyengén indult az ősz a kiskereskedelemben
Az előző havi, augusztusi adatokhoz viszonyítva nem indult jól az…
Tovább olvasom >Mesterséges intelligenciával szűri ki az Amazon a hibás termékeket szállítás előtt
Az Amazon „Project P. I.” modellje (a P. I. a private investigator, azaz…
Tovább olvasom >