A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége kihirdette az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit!
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában írta ki a presztízsértékű Év Szállodája pályázatot a Visit Hungary szakmai partnerségében. A díjátadásra február 21-én este, a Kempinski Hotel Covinus Budapest szállodában került sor a turizmus állami irányításának, az MSZÉSZ tagjainak és partnerszervezeteinek, valamint a sajtó képviselőinek jelenlétében.
Az MSZÉSZ 2013-ban azzal a céllal hívta életre a pályázatot, hogy a szektor kiemelkedő szállodáit példaképként állítsa az iparág elé és a vendégek figyelmét is felhívja a magas minőségű szolgáltatásokat kínáló hotelekre. A szállodákat nem csak a kínálati színvonaluk szempontjából értékeli a zsűri, hanem a pályázatban bemutatott példaértékű személyzeti politika, az üzemeltetést segítő innovatív fejlesztések, a szálloda minden munkavállalóját érintő CSR stratégia, illetve a versenytársakhoz viszonyított piaci teljesítmény is értékelésre kerül.
Az idei évben is számos hotel döntött úgy, hogy megméretteti magát, mert büszke a magas szintű szolgáltatásaira, dolgozói elégedettségére, digitális fejlesztéseire és üzemeltetési eredményeire. A Szállodaszövetség által felkért szakmai zsűri tagjai: Juszkó Anita, a Four Points by Sheraton Kecskemét igazgatója, Szerdi Zsuzsanna, az Aquaticum Debrecen Kft. képviselője, Schmidt Ferenc, a Hotel Essence szállodaigazgatója, Fazekas Tamás, az Anantara, New York Palace Hotel igazgatója, illetve dr. Szauter István, a Frivex Consulting ügyvezetője.
Az Év Szállodája 2024 cím kategórianyertesei:
• Budapesti 5*-5* superior kategória:
Kempinski Hotel Corvinus Budapest
• Fővároson kívüli 4*- 4* superior „full service” kategória: Hotel Európa Fit ****superior, Hévíz
• Budapesti 4*- 4* superior „full service” kategória: Crowne Plaza Budapest
• Fővároson kívüli 4* – 4* superior „limited service” kategória: Palatinus Boutique Hotel, Pécs • Budapesti 4* – 4* superior „limited service” kategória: Hotel Moments Budapest
• Budapesti 3* – 3* superior „limited service” kategória: ibis Styles Budapest Citywest A zsűri különdíjakkal is kitüntette a legjobbakat: • Főnix Különdíj: Hotel Helikon, Keszthely
• Legjobb Humánpolitika Különdíj: Best Western Plus Lakeside Hotel, Székesfehérvár
• Kiemelkedő Piaci Teljesítményjavulás Különdíj: Verno House, Budapest A díjakat Juszkó Anita, a Four Points by Sheraton Kecskemét igazgatója, dr. Szauter István, a Frivex Consulting ügyvezetője és Dr. Liziczayné Dr. Kovács Zsófia, az MTÜ vezérigazgató-helyettese adták át. A Kempinski Hotel Corvinus Budapest szálloda méltán nyerte el a legjobb 5 csillagos szálloda díját, mivel az est során felszolgált exkluzív vacsora osztatlan sikert aratott a résztvevőknél. A menüsorhoz a prémium borpárosítást a Winehub közreműködésével a Borbély Családi Pincészet, a Haraszthy Pincészet és a Vinatus Szőlőbirtok és Pincészet biztosították.
A díjátadás utáni ünnepléshez az Etyeki Kúria Borászat, a Rauch, az Erdinger sör, a Zsoldos Pálinka Manufaktúra, a Flavour Table, a Pajzos Tokaj és a Zelna Pincészet járultak hozzá.
Kapcsolódó cikkeink
Az egyszerűsített egyszerűsítése
Kovács László, az MVI elnöke több szakmai szervezet (Turisztikai és…
Tovább olvasom >Változás az MSZÉSZ élén
November elején az Aquaworld Resort Budapestben került megrendezésre a Magyar…
Tovább olvasom >Öt magyar szálloda is díjat nyert a World Luxury Hotel Awards gáláján
Az észak-írországi Galgormban megrendezett 18. World Luxury Hotel Awards gáláján…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: áprilisban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 5,0, az előző havit 2,0 százalékkal haladta meg
2025. áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO élelmiszerár-indexe májusban
Csökkent az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke májusban az előző hónaphoz…
Tovább olvasom >Az euróövezetben nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban
Havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt a kiskereskedelmi forgalom az…
Tovább olvasom >