A legjobbak közé választotta GVH egyik kutatását egy vezető versenyjogi portál
A Gazdasági Versenyhivatalnak (GVH) a fenntarthatóság és versenyjog kapcsolatát vizsgáló kutatását is beválogatta a díjesélyesek közé a világ egyik vezető versenyjogi információs portálja, a Concurrences – közölte a GVH az MTI-vel.
A francia alapítású, ma már nemzetközi Concurrences versenyjogi szaktekintélyekből álló szerkesztőbizottsága a soft law eszközök (nem kötelező erejű jogi aktusok, ajánlások és iránymutatások) kategóriájában jelölte a kutatási jelentést. Ennek rangját a GVH szerint az adja, hogy elsőként mérte fel globálisan a fenntarthatóság és a versenyjog kölcsönhatásait.
A kutatási eredményeket Rigó Csaba Balázs elnök mutatta be októberben, a világ versenyhatóságait tömörítő Nemzetközi Versenyhálózat (ICN) konferenciáján. A témát megvitató szakértők is egyetértettek abban, hogy a versenyhatóságok segíthetnek tisztességes keretek között tartani a gazdasági növekedést, kímélve a természeti erőforrásokat – tették hozzá.
A szavazás nyilvános, a Concurrences honlapján bárki voksolhat a GVH kutatási jelentésére. A publikáció angol nyelven olvasható a hivatal honlapján.
Kapcsolódó cikkeink
Fojtott tempóban: a cégvilág még zsugorodik, de lassul a visszaesés
A hazai cégek száma továbbra is csökken, de a visszaesés…
Tovább olvasom >Czomba Sándor: több mint 1,5 éve folyamatosan nő a fizetések vásárlóereje
Brüsszel hosszú ideje elhibázott gazdaságpolitikát folytat, a háborút támogatja a…
Tovább olvasom >GKI: Idén érezhetően csökkentek a cégek áremelési szándékai, de a költségoldali nyomás továbbra is jelen van
2025 eddig eltelt részében a magyarországi üzleti szektor több ágazatában…
Tovább olvasom >További cikkeink
Falusi romantika Budapest szívében: megnyitott a Puli és Juhász pesti csárda a belvárosban
Harcsapaprikás, túrós csusza és aranygaluska – juhászbölcsességgel tálalva, puli-lelkesedéssel fűszerezve.…
Tovább olvasom >Zöldség drágábban, mint hús? – Megfordult a világ az élelmiszerpiacon
Miközben évtizedekkel ezelőtt a zöldség volt az olcsó alternatíva a…
Tovább olvasom >NGM-helyettes államtitkár: még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra
Már több mint 21 ezren vállaltak munkát a Nyári diákmunka…
Tovább olvasom >