A „Köszi, SIÓ!” program idén is támogatja az iskolásokat: fókuszban a gyerekek digitális biztonsága
A digitális oktatás támogatása, valamint a gyermekek online jóléte és biztonsága ma már nem csupán lehetőség, hanem közös társadalmi felelősség. A SIÓ-Eckes tavaly megújult pályázati programja, a „Köszi, SIÓ!” idén is folytatódik: a vállalat összesen 180 tabletet juttat el olyan általános iskolákhoz, amelyek sikeresen pályáznak a digitális eszközökre. A program fókuszában a tanulás támogatása és a tudatos internethasználat áll, a pályázatok beküldésére június 30-ig van lehetőség.
A „Köszi, SIÓ!” program 2024-ben indult el megújult formában és névvel, azzal a céllal, hogy a korszerű oktatás megvalósítását támogassa nemcsak eszközökkel, de releváns és edukatív tartalmakkal is. A kezdeményezés egyik fő pillére a tanuláshoz való egyenlő hozzáférés, emellett minden évben egy olyan fontos társadalmi vagy digitális témát helyez a középpontba, amely hozzájárul a gyerekek egészséges fejlődéséhez, tanulásához és biztonságérzetéhez. Tavaly közel kétszáz iskola jelentkezett a programra, közülük hat intézmény kapott összesen 180 tabletet.
„Számunkra a ‘Köszi, SIÓ!’ program nemcsak adományozás, hanem egy hosszú távú elköteleződés a jövő nemzedéke mellett. Hisszük, hogy a korszerű oktatás nemcsak tankönyvekről és digitális eszközökről szól, hanem arról is, hogy minden gyermek egyenlő eséllyel férhessen hozzá a tudáshoz. Biztonságban, nyitottan és egymást segítve fejlődhessenek, akár az iskolában, akár az online térben”
– mondta el Mészáros Dezső, a SIÓ-Eckes Kft. ügyvezető igazgatója.
2025-ben a digitális biztonság kerül fókuszba, különös tekintettel a tudatos internethasználatra. A program célja, hogy a gyerekek ne csak használói, hanem értő és felelősségteljes résztvevői legyenek a digitális világnak. Az idei programban is kiemelt szerepet kap egy új edukatív mese, amely szeptembertől lesz elérhető a gyerekek, szülők és tanárok számára, online formában. A történet a digitális biztonság témáját dolgozza fel, célja pedig, hogy segítsen eligazodni az online tér kihívásaiban, és bátorítsa a gyerekeket arra, hogy kérdezzenek, beszéljenek a tapasztalataikról, és merjenek segítséget kérni, ha bizonytalanok. A mesét ismét Sárvári Györgyi pszichológus és meseíró jegyzi.
„A digitális tér nemcsak lehetőség, hanem kockázat is, különösen a gyerekek számára, akik sokszor előbb használják, mint hogy valódi kapaszkodókat kapnának hozzá. A mese eszköz arra, hogy a félelmetes vagy bonyolult dolgokat játékos módon, közösen lehessen feldolgozni, úgy, hogy közben érzelmi biztonság is szülessen”
– mondta el Sárvári Györgyi, a történet szerzője.
A pályázat beküldésére 2025 június 30. éjfélig van lehetőség ezen az oldalon.
Kapcsolódó cikkeink
Hidratálj okosan, kortyolj tudatosan!
Az ásványvíz- és ízesítettvíz-piac 2024-ben számos kihívással nézett szembe, miközben…
Tovább olvasom >Palackba zárt gondoskodás
A babáknak és kisgyermekeknek szánt italok piaca dinamikusan fejlődik, amit…
Tovább olvasom >Szörpök az árviharban
A szörpök piaca dinamikus változásokon megy keresztül, amit a fogyasztói…
Tovább olvasom >További cikkeink
Május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem…
Tovább olvasom >Megjelent a fiatal gazdákat támogató felhívás
A magyar mezőgazdaságban a generációváltás támogatása kiemelt ügy, ugyanis a…
Tovább olvasom >MBH Elemzési Centrum: Covid előtti szintre csökkent a boltbezárások üteme
Érdemi lassulás történt a tavalyi év második felében a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >