Budapest Bank: egy kedvező hitel segíthet a kisvállalkozásoknak a kitörésben
A mikro- és kisvállalkozások többsége stagnál vagy hanyatlik a saját meglátása szerint. Vannak terveik a kitörésre, azonban tartanak attól, hogy fejlesztésekbe invesztáljanak, és ehhez külső forrást vonjanak be, holott egy jó ötlet megvalósításához, a továbblépéshez ez sokszor elengedhetetlen. A Budapest Bank célja, hogy olyan innovatív és kedvező konstrukciókat kínáljon számukra, amely mind a folyamatos üzletmenetet, mind az új vevők és piacok meghódítását biztosítani tudja.
A lakossághoz hasonlóan a vállalkozások körében is visszaesett az utóbb években a hitelek iránti kereslet. A kihívásokkal teli környezetben a cégek elhalasztják beruházásaikat, sok esetben még az amortizálódott eszközöket sem pótolják. A kisebbekre különösen jellemző ez a tendencia, a kkv-knál jobban megviselte őket a válság, főleg azokat – és ezek vannak többségben –, amelyek egy-két megrendelőre támaszkodnak csupán.
Folyószámlahitel biztosítja a napi üzletmenetet
A BellResearch Budapest Bank számára készített kutatásából kiderült, hogy a 300 millió forint alatti éves nettó árbevételű mikro- és kisvállalkozások több mint fele stagnál, ötöde pedig hanyatlik saját megítélése szerint. A főként a hosszabb fizetési határidők, mi több, az egyáltalán nem fizető vevők, illetve az árbevétel szezonális ingadozása miatt kialakult helyzetben szükségessé válik a pótlólagos pénzügyi forrás bevonása. A válaszadó vállalatvezetők több mint fele látja úgy, hogy erre az elkövetkezendő 12 hónap során szüksége lehet. Ennek megfelelően a likviditás helyreállítását szolgáló hitelek kerültek előtérbe. Az elemzés adatai szerint jelenleg a mikro- és kisvállalkozások csupán 14 %-ának van valamilyen hitele, ezen belül legnagyobb arányban folyószámlahitellel (46%), Széchenyi Kártya Folyószámlahitellel (19%) illetve vállalati hitelkártyával (10%) rendelkeznek.
Ezek a finanszírozási megoldások jól alkalmazhatók olyan akut problémák kezelésére, mint az adók fizetése, a bérleti díj vagy az alkalmazottak kifizetése. A Budapest Bank ezen esetekre kínálja Üzletélénkítő Folyószámlahitelét, amely március eleje és június vége között igényelve egy évig kamatmentesen vehető igénybe.
Nincs fedezet a hitelhez
Mindemellett a kisvállalkozók keresik a kiutat, vannak kitörési, növekedési terveik: legnagyobb részük (43%) új ügyfelekre szeretne szert tenni, ötödük új piaci szegmenseket hódítana meg, 18%-uk pedig a termék/szolgáltatás innovációban látja a továbblépés kulcsát. Ugyanakkor visszafogottak a beruházások terén, a cégek alig több mint harmada tervezi ezt a következő 12 hónapban – holott sok esetben ez a záloga a versenyképesség megőrzésének. A vállalkozások túlnyomó többsége a beruházást önerőből oldaná meg, negyedük venne igénybe uniós vagy állami támogatást, és csak minden hetedik vállalkozás fordulna pénzintézethez forrásért. A tartózkodás egyik fő oka – ami leginkább az 50 millió forint nettó éves árbevétel alatti legkisebbeket jellemzi – az, hogy több mint harmaduk semmilyen fedezet nem tud biztosítani egy esetleges hitelfelvételhez. A fennmaradó kétharmad közül pedig sokan a magántulajdonban levő ingatlant kényszerülnének felajánlani.
A Budapest Bank ezt a problémát felismerve alakította ki – a piacon jelenleg egyedülálló módon – szabad felhasználású Üzletélénkítő Éventúli Hitelét, amelyhez nem szükséges tárgyi fedezet, és a következő három hónap során igényelve szintén egy évig kamatmentes. A többek közt tárgyi eszközök, forgóeszközök beszerzésére szolgáló megoldás előnye még a fix törlesztőrészlet, amely révén a vállalkozás banki költségei kiszámíthatóvá válnak. Míg a Széchenyi Kártya Forgóeszközhitelnél 3 éves, itt 6 éves futamidőre kérhető a konstrukció.
„A Budapest Bank szeretné a kisvállalkozásokat segíteni mind a napi működés, mind a fejlesztések terén, hogy új vevőkre, új piacokra tehessenek szert. Ezért alakítottuk ki Üzletélénkítő konstrukciónkat igen kedvező feltételekkel, hogy a hitel ne teher, hanem a továbblépés lehetősége legyen. A két termék együtt is igényelhető, és elegendő egyszer benyújtani a hiteligényléshez szükséges dokumentumokat, ezzel is egyszerűsítve és gyorsítva a pénzhez jutás folyamatát” – mondta Erdei Zsuzsa, a bank mikrovállalkozói üzletágának vezetője.
*Az egy éves kamatmentesség az ügyleti kamatra vonatkozik. Az akciós időszakot követő kamat mértéke a mindenkor hatályos, mikrovállalkozások részére szóló kamat –és díjtáblázatban rögzített mérték szerint kerül megállapításra, amely jelenleg az éven túli hitel esetében 13,75%, míg a folyószámlahitel tekintetében 12,75 %. A tájékoztatás nem teljes körű, az igénylés és a szolgáltatás részletes feltételei bármely bankfiókban, vagy a http://www.budapestbank.hu/szolgaltatas/kisvallalat/hitel.php internetes oldalon is megismerhetőek.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: novemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 4,1, az előző havit 0,6 százalékkal haladta meg
2024. novemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >NGM: láthatóan kezd visszatérni a lakosság bizalma
A kormány azon dolgozik, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2025: Az USA készen áll a reflációra
A republikánusok fölényes győzelme a novemberi választásokon jelentősen megváltoztatta a…
Tovább olvasom >