A kiskereskedelem a legkockázatosabb magyar iparágak között
A kiskereskedelem is bekerült az öt legkockázatosabb iparág közé – áll a Dun & Bradstreet (D&B) nemzetközi cégminősítő legfrissebb elemzésében. A cégek száma mégis növekedést mutat, mivel az iparágban az elmúlt három hónapban 6,34 százalékkal több cég alakult, mint 2009 azonos időszakában. 2010 harmadik negyedévében a kiskereskedelemben egy felszámolásra három új cégalapítás jutott. A más szektorokban is folyamatosan nő a cégek száma, a vállalati szféra stabilitása azonban még nem javul, kevés cég tudja elérni a stabilitáshoz szükséges árbevétel szintet.
Hazánkban a társas vállalkozások száma egyenletes növekedést mutat. 2010 szeptemberének végén 554 000 vállalkozás működött Magyarországon, ami 4,15 százalékkal meghaladja az előző év harmadik negyedévének végén működő cégek számát. Ez a stabil növekedés önmagában üdvözlendő folyamat, de nem szabad elfelejteni, hogy a magyar cégszerkezet meglehetősen sérülékeny, mivel a legtöbb cég árbevétele nem üti meg egy minimális, a stabilitáshoz szükséges szintet.
A magyar vállalatok csupán 6,6 százalékának van 10-nél több alkalmazottja, és csak 8 százalékuk éri el a 100 millió Ft feletti árbevételt.
Az építőipar változatlanul a harmadik legnépesebb iparág, ennél több vállalat csak a kiskereskedelemben és a szakmai, tudományos, műszaki tevékenység területén működik.
A D&B DunTrade nevű fizetési tapasztalatok összegző programja a résztvevők összes fizetési tapasztalatára, évente több millió számlára támaszkodva vizsgálja a fizetési szokásokat, melyben pozitív és negatív fizetési tapasztalatok egyaránt szerepelnek – írja a Világgazdaság Online.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 7,2 százalékkal csökkent szeptemberben
2024 szeptemberében az ipari termelés volumene 7,2, munkanaphatástól megtisztítva 5,4…
Tovább olvasom >