A Heppenheimer a csúcstojás
Idén a Heppenheimer tojás kapta az Aranyszalag Minőség tanúsítványt. A védjegy a rendkívüli minőséget és ízt jelzi, és a cél, hogy az aranyszalagos termék világosan megkülönböztethető kell legyen a piacon elérhető „szériatermékektől” – írja a penzcentrum.hu.
Aranyszalag Minőség tanúsítványt kap a Heppenheimer tojás – adta hírül a Gault & Millau. A tanúsítóvédjegyet a Magyar Gasztronómiai Egyesület (MGE) alapította 2013-ban, és csak kivételes termékek kaphatják meg. A védjegy a rendkívüli minőséget és ízt jelzi, és a cél, hogy az aranyszalagos termék világosan megkülönböztethető kell legyen a piacon elérhető „szériatermékektől”.
Az idei kitüntetettel kapcsolatban érdemes tudni, hogy a Baranya-megyében, Márokon élő Heppenheimer család tyúkjai tojják. Az állatok nappal szabadon kapirgálnak egy körbekerített, fás-ligetes területen, éjszaka istállóban pihennek, takarmányuk pedig a helyi gazdák termelte kukoricából és búzából, napraforgóból és más növényekből áll.
A tojás nem olcsó és nem is lehet könnyen beszerezni. Budapesten például 13 üzletben lehet megvásárolni. Az egyik boltban 10 darabot 750 forintért kapunk meg, de figyelmeztetett az eladó, ha vásárolni szeretnénk belőle, sietni kell, mert kedden kora délután már csak 30 darab volt az ABC-ben.
2017 második felében attól volt hangos a magyar sajtó, hogy a tojás ára néhány hónap alatt rengeteget drágult, csaknem megduplázódott. A KSH adatai alapján jól látszik, hogy ősszel kezdett el emelkedni a termék ára: míg 2017. januárjában 10 darab tojás fogyasztói átlagára 367 forint volt, júniusban 366, októberben már 385, novemberben már 457 és decemberre elérte az 544 forintot.
2016 decemberéhez képest a tojás 39,4 százalékkal drágult. (penzcentrum.hu)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal mérséklődött 2024 decemberében
Az ipari termelés volumene 2024 decemberében 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >További cikkeink
Újra napirenden az árstop: Mit jelenthet ez a vásárlóknak és a boltoknak?
A nemzetgazdasági miniszter, Nagy Márton hétfői bejelentése komoly visszhangot váltott…
Tovább olvasom >Vásárlási szokások változása: trükkök, trendek és eltűnő szaküzletek
A kiskereskedelmi piac folyamatos átalakuláson megy keresztül. A vásárlási szokások…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal mérséklődött 2024 decemberében
Az ipari termelés volumene 2024 decemberében 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4…
Tovább olvasom >