A Henkel a leggondoskodóbb vállalatok között
Idén a Henkel Magyarország érdemelte el a beneFit Prize – for Happy Employees 2024 a Leggondoskodóbb Munkáltató díjat a nagyvállalati kategóriában, emellett további két különdíjban is részesült.
A munkavállalói jóllét fizikai-, szellemi- és lelki aspektusait egyaránt vizsgáló beneFit Prize pályázaton idén 104 vállalat mérettette meg magát. A leggondoskodóbb Munkáltatók rangsorában a nagyvállalati kategóriában az első helyen a Henkel Magyarország végzett.
A Henkel Magyarország élen jár dolgozói jóllétének támogatásában és kiemelt figyelmet fordít munkatársai fejlődésére és hogylétére. A vállalat arra törekszik, hogy sokszínű, befogadó vállalati kultúrát és inspiráló munkakörnyezetet biztosítva munkavállalói érezzék a gondoskodó törődést így hatékonyan, támogató légkörben tudjanak dolgozni. A beneFit Prize zsűrije a Henkel Magyarország tevékenységét elismerésre méltónak ítélte és további két különdíjjal is jutalmazta a „Béren kívüli juttatások” és „Prevenció és egészségügyi szűrések” kategóriákban.
„Felelős vállalatként nagyon büszkék vagyunk erre a rangos elismerésre. Számtalan kezdeményezésünk van, melyeket dolgozóink nagyra értékelnek. Vállalatunknál a széles körű juttatási csomagban többek között telemedicina szolgáltatások, magánklinikai ellátás is elérhető. Munkatársaink között nagyon népszerűek a mentális- és egészségprogramok mellett a különböző tematikájú, csapatépítést szolgáló sport- és közösségi eseményeink. A jövőben is keressük azokat a lehetőségeket melyekkel bővíteni tudjuk munkavállalói egészség és jóllét juttatásaink körét”
– hangsúlyozta Dr. Fábián Ágnes a Henkel Magyarország ügyvezető igazgatója.
A beneFit Prize díj különlegessége abban rejlik, hogy a pályázatokat egy átfogó szempontrendszer alapján értékelik, figyelembe véve a munkavállalói jóllét minden fontos aspektusát. A beneFit Prize pályázatok elbírálásában a szakértői zsűri nézte mindazokat a wellbeing eszközöket, melyek meghatározóak a munkaerő toborzása, megtartása, motiváltsága és megújulási képessége szempontjából. Kiemelt figyelmet kaptak azok a programok, amelyek sportolási lehetőségeket, egészséges táplálkozást, edukációt, szűrővizsgálatokat, biztosítási szolgáltatásokat és mentálhigiénés támogatást kínálnak. Az értékelés során vizsgálták az irodai környezetet, a munka-magánélet egyensúlyát, családbarát intézkedéseket, illetve a környezetvédelmi és CSR kezdeményezéseket is. A különdíjak különféle kategóriákban jutalmazták azokat a vállalatokat, amelyek egyedi megoldásokkal, például sportoltatás, munkahelyi környezet, prevenció, digitális jóllét, valamint béren kívüli juttatások és családbarát kezdeményezéseik révén járulnak hozzá munkavállalóik jóllétéhez. Külön figyelmet kapott a fiatal generációk megszólítása, a mentális wellness, a kreatív HR megoldások és a digitális transzformáció támogatása is.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A kakaó, a kávé és a tea árai drágítják a globális élelmiszerimport-számlát a gazdagabb országok számára
A globális élelmiszerimport-számla az előző évhez képest várhatóan 2,2%-kal, több…
Tovább olvasom >A Lidl sikerének titka: így vált fapados diszkontból piacvezetővé az áruházlánc
A Lidl Magyarország 20 éves születésnapja alkalmából rendezett sajtótájékoztatón ismertette…
Tovább olvasom >Ritkábban használják a mesterséges intelligenciát a munkához a magyarok, mint a nemzetközi átlag
A magyar munkavállalók a globális átlagnál ritkábban használják a mesterséges…
Tovább olvasom >