A hamis növényvédőszerek visszaszorításáról egyeztettek a régió hatóságai
A hamis és illegális növényvédőszerek kereskedelme elleni fellépés jegyében idén már harmadik alkalommal egyeztettek a visegrádi országok adó-, vám- és növényvédelmi hatóságai a Magyar- és az Európai Növényvédelmi Szövetség szervezésében Kisvárdán megrendezett III. Visegrádi Tanácskozáson – közölte a Növényvédelmi Szövetség az MTI-vel.
Az Európai Unióban a kábítószerek után a szervezett bűnözés második legjövedelmezőbb bevételi forrása az élelmiszerlánchoz tartozó termékekkel kapcsolatos visszaélés, ezek visszaszorítására európai és nemzeti szinten is komoly küzdelem folyik.
Kiemelik: a hamis növényvédőszerek a teljes élelmiszerláncban kockázatot jelentenek, ezért a magyar és az európai szövetség is küldetésének tekinti a növényvédőszerek hamisítása és illegális kereskedelme elleni fellépést és a felhasználók tájékoztatását.
Szalkai Gábor, a Növényvédelmi Szövetség ügyvezetője a közleményben elmondta: a szövetség hamisítás elleni munkacsoportot működtet, és szakmai egyeztetéseknek biztosít teret.
A konferencián a visegrádi országok nemzeti hatóságai a mindennapi működés során gyűjtött tapasztalataikat osztották meg egymással. A szervezetek a nemzetközi és nemzeti szabályozás alkalmazási módjait, a hamis és illegális növényvédőszerek kereskedelmének gyakorlatát, az ilyen áruk gyártásának, mozgásának, a határátlépésének módját, a kereskedők vevőszerzési gyakorlatait tekintették át konkrét esetek kapcsán. A konferencia kiemelt célja, hogy a hatóságok gördülékenyebben tudjanak együttműködni a határokon átívelő illegális kereskedelmi láncok felszámolásában és ahol szükséges, akár egyszerre, összehangoltan lépjenek fel – közölték. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Hasznos funkcióval bővült a Nébih növényvédő szer-keresője
Nagy segítséget nyújthat a támogatást igénylő gazdálkodóknak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági…
Tovább olvasom >Hosszabbítható a növényvédő szerek felhasználhatósági ideje
A Nébih a hatékony növényvédelem mellett a hulladék mennyiségének minimalizálását…
Tovább olvasom >Fenntartható növényvédelem és élelmiszer-biztonság Magyarországon
A gyorsan változó világban az élelmiszer-biztonság egyre fontosabbá válik, melynek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Decemberben alig változott a GKI konjunktúraindexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt.– az EU támogatásával –felmérése szerint decemberben…
Tovább olvasom >Ünnepi fogások: bacon kuglóf, baconos sajttorta és szilveszteri kandírozott virslifalatkák
Sokszor egy-egy szokatlanabb hozzávaló, vagy akár maga a tálalás is…
Tovább olvasom >