A gazdáknak járó támogatás nélkül nincs élelmezésbiztonság
Az Európai Unió élelmezésbiztonságának fenntartása érdekében kulcsfontosságú a gazdáknak járó támogatások megőrzése – jelentette ki Nagy István agrárminiszter, aki szerdán, Varsóban egyeztetett Czesław Siekierskivel, Lengyelország Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési tárcavezetőjével.

Nagy István kulcsfontosságúnak nevezte a gazdáknak járó uniós támogatások megvédését (Fotó: Pixabay)
Nagy István a találkozón arra hívta fel a figyelmet, hogy Lengyelország uniós elnöki feladatait ellátva előremutató célokat fogalmazott meg az európai agráriummal és az élelmezésbiztonsággal kapcsolatban. Hazánk is azon az állásponton van, hogy a biztonságos élelmiszer-ellátás nem csak stratégiai, hanem nemzetbiztonsági kérdés is. Ezért elengedhetetlen 2027 után is a független és különálló költségvetéssel rendelkező két pilléren nyugvó Közös Agrárpolitika megőrzése. Nagy István kulcsfontosságúnak nevezte a gazdáknak járó uniós támogatások megvédését. A miniszter üdvözölte, hogy Lengyelország Magyarországgal szorosan együttműködik a gazdálkodóknak járó források és a versenyképességük megóvása érdekében.
Az egyeztetésen Nagy István az ukrán mezőgazdasági termékek jelentette piaci nehézségekre is felhívta a figyelmet
A tárcavezető szerint Brüsszelnek hosszú távú és megnyugtató megoldást kell találni annak érdekében, hogy az európai termelők ne kerüljenek hátrányba. Magyarország továbbra is ragaszkodik ahhoz az alapvetéshez, hogy az unión kívülről érkező élelmiszerekre ugyanazok a szabályok és előírások vonatkozzanak, mint az EU-ban előállított termékekre. Az agrárminiszter a nap folyamán szintén részt vett Varsóban a Közös Agrárpolitika az élelmezésbiztonságért konferencián.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Négy növényvédő szer kapott szükséghelyzeti engedélyt a sáskák elleni védekezéshez
Magyarországon az elmúlt években a szélsőségesen meleg és száraz nyári…
Tovább olvasom >Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt
A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte…
Tovább olvasom >NAV: hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű gyümölcs árusítása
Hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű zöldség-,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csaknem 100 milliárd forintból fejlődhet tovább az élelmiszeripar
Megszülettek az első támogatói döntések a komplex élelmiszeripari fejlesztések kapcsán,…
Tovább olvasom >A Lidl a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítványt támogatja
A Lidl Magyarország immár hat éve segíti a Heim Pál…
Tovább olvasom >Helyi gyártókkal lépne az uniós piacra a Temu
Egyre nagyobb hullámokat vet a Temu térnyerése Európában – most…
Tovább olvasom >