A Frankin Templeton ázsiai partnere szerzi meg a húsüzemet
Pápai Hús: Frank Liu, a Templeton Délkelet-Ázsiában aktív csoportjának vezetője viheti 1,1 milliárd forintért a pápai húsgyárat, amelyre tízszer ennyit költött az utóbbi nyolc évben az állam – olvasható a Világgazdaság Online-on.
A Franklin Templeton kiemelt ázsiai partnere menti meg a pápai húsgyárat – értesült a Világgazdaság. A pápai húsipari cégcsoport értékesítésére kiírt, hétfőn zárult pályázatot a budapesti Tano Commerce Kft. nyert, amelyet tavaly novemberben, a pápai húsgyár bedőlése után pár nappal jegyzett be a cégbíróság. Ügyvezetője a cégadatbázis szerint Liu Chi-Jen, aki az üzleti világban Frank Liuként ismert. A tajvani üzletember további két cég, a Chi Fu Investment Hungary Kft. és a Chi Fu Central Europe Re Kft. ügyvezetője. Bár a cégek offshore cégek tulajdonában vannak, piaci források szerint Frank Liu a tulajdonosuk.
Az üzletember 1988 óta dolgozik a Templetonnak, amely egészen a közelmúltig az államadósságunk több mint 10 százalékát birtokolta, és Magyarország megmentőjeként tartották számon. Liut 1997-ben a cég elsőszámú kínai képviselőjének nevezték ki, jelenleg független igazgatóként vezeti a Templeton ügyleteit. Ő az egyik ügyvezető igazgatója a Tajvanon alapított pénzügyi befektetőcsoport, a Tano China Capital Management Inc.-nek, emellett egy Templetonnal létrehozott közös cég, a Franklin Templeton Securities Investment Consulting (SinoAm) Inc. elnöke, valamint a Templeton tajvani befektetési alapkezelőjének igazgatója. A csoport főleg Délkelet-Ázsiában, Kínában, Tajvanon, Indiában, Szingapúrban aktív, és jelen van az Egyesült Államokban is.
A vevő tehermentesen kapja meg a húsüzem épületeit, a hozzá tartozó sertéstelepeket, egy vágóhidat, a cégcsoport üzlethelyiségeit, a 165 járműből álló gépkocsiparkot, több mint 800 mezőgazdasági és 1600 húsipari gépet, több mint 4 ezer tenyészállatot, az árukészletet, valamint a márkaneveket és a védjegyeket. A Világgazdaság értesülése szerint a vételárnál jóval nagyobb befektetést kell végrehajtani, hogy nyereségesen működhessen a gyár. Bár a pápai húsüzemet kétszer is megmentette az aktuális kormány, az üzemnek juttatott közpénz mindig elment a hitelezők kifizetésére, fejlesztésre egy forint sem jutott. Az állam 2008 óta mintegy 11 milliárd forint közpénzt juttatott a vállalatnak különböző támogatások és hitelek formájában. Cserébe az adófizetők kénytelenek lesznek beérni ennek a tizedével, az új befektetőtől kapott 1,1 milliárddal. (Máriás Leonárd, vg.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Emelkedett a vágómarha termelői ára 2025 első 16 hetében
Az AKI PÁIR adatai szerint emelkedtek a vágómarha termelői árai…
Tovább olvasom >Zöldülő tányérok és poharak
A növényi termékek nemcsak egy meghatározott célcsoportnak szólnak, hanem egyre…
Tovább olvasom >Csökkent a vágósertés termelői ára
A KSH adatai szerint Magyarország élősertés-kivitele 5,9 százalékkal 2,9 ezer…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Pick Szeged Zrt. nyeresége csökkent, árbevétele nőtt tavaly
A Pick Szeged Zrt. adózott eredménye 2024-ben 6,7 milliárd forint…
Tovább olvasom >8 ütős ötlet a tudatosabb, elfogadóbb és élhetőbb jövőért a Megoldások a holnapért kihívás döntőjében
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Megoldások a holnapért kihívás idei, ötödik évada. Kihirdették…
Tovább olvasom >Fókuszban a fenntarthatóság: indul a Generali EnterPrize pályázata a 15 milliós pályázati díjért
A Generali Csoport idén három kategóriában hirdeti meg a kis- és középvállalkozások…
Tovább olvasom >