A fiataloknak is érdemes hosszú távra vagy a váratlan kockázatokra szóló biztosítást kötniük

Szerző: Trademagazin Dátum: 2025. 07. 18. 10:38

Az élet nagy mérföldkövei, mint az érettségi vagy a karrier indulása, sok meghatározó döntést hoznak magukkal – köztük a jövő pénzügyi stabilitásának megalapozását is. A K&H adatai szerint nemcsak az öngondoskodás egyik alappillérét jelentő nyugdíjbiztosítások, de a kockázati életbiztosítások is egyre népszerűbbek valamennyi korosztályban, így a fiatalok körében is.

A technológia térhódítása a biztosítási szektorban is egyértelmű. A K&H adatai szerint a digitális úton megköthető biztosítások népszerűsége töretlen. A K&H kockázati életbiztosítási szerződések esetében a három évvel ezelőtti indulás óta több, mint 40 százalékos a mobilbankon keresztül megkötött szerződések aránya. Még nincs egy éve, hogy a nyugdíjbiztosítások is elérhetőek a K&H mobilbankjában, de máris jelentős, 26 százalék ez az érték, vagyis ma már minden negyedik nyugdíjbiztosítást mobilon keresztül kötnek meg az érintettek. A K&H célja, hogy a digitális megoldásokkal könnyen és gyorsan segítse ügyfeleit pénzügyi céljaik elérésében, biztosítva a hosszú távú stabilitást és a váratlan események elleni védelmet is.

„Az életkor szerinti megoszlás érdekes mintázatot mutat a digitális nyugdíjbiztosítások esetében. A nyugdíjbiztosítást mobilon leginkább a 35-50 éves korosztály köti, arányuk meghaladja a 70 százalékot. Ez a csoport jellemzően már stabilabb és magasabb átlagkeresettel rendelkezik, ami lehetővé teszi a nyugdíjcélú megtakarítás elindítását és fenntartását. Döntésük a hosszú távú gondolkodás és az életszínvonal fenntartásának tudatos igényét tükrözi. A nemek közötti megoszlás itt közel 50-50 százalékos”

– mondta Székely Pálma, a K&H Biztosító értékesítés és életbiztosítási üzletágának vezetője.

A digitálisan megkötött életbiztosítások esetében a 30 és a 40 éves korosztály aránya a legmagasabb, 33, illetve 27 százalékkal, ezt követi az 50-es és a 20-as korosztály 22, valamint 18 százalékos aránnyal. Ez a szélesebb spektrum azt mutatja, hogy a fiatalabbak (20-as, 30-as évek) már az aktív keresővé váláskor felismerik a jövedelemkiesés elleni védelem fontosságát. Egy váratlan betegség, baleset vagy sajnálatos esemény komoly anyagi terhet róhat a családra, de akár egyedülállóként is ellehetetlenítheti a jövőbeni terveket. Az életbiztosítás ebben az esetben a pénzügyi biztonság alapját teremti meg, védelmet nyújtva a jövedelem elvesztése vagy csökkenése esetén. Az 50-es korosztály magas aránya pedig azt jelzi, hogy a karrierjük csúcsán lévők is gondoskodnak a jövőjük és szeretteik védelméről.

Fiatalkori kockázatok és a jövedelem védelme

Az érettségi utáni időszak, az első munkahely, a családalapítás mind-mind olyan életszakaszok, amelyekben a hosszú távú gondolkodás különösen fontossá válik. A fiatalkori kockázatok nem feltétlenül az azonnali, súlyos betegségekre korlátozódnak, hanem az esetleges jövedelemkiesés, a váratlan balesetek vagy a gyógyulási idő alatti anyagi nehézségek jelentik a legnagyobb veszélyt. Egy jól megválasztott életbiztosítás ebben az életszakaszban alapvető jövedelemvédelmet nyújt, biztosítva a stabil pénzügyi hátteret.

A nyugdíjra való takarékoskodást is – bár sokak számára távoli célnak tűnhet -, szintén fiatalkorban érdemes elkezdeni. A hosszú távú gondolkodás itt különösen kifizetődő, hiszen az akár kisebb összegek rendszeres befizetésével is jelentős vagyon halmozható fel az évtizedek során. A 35-50 éves korosztály aktív részvétele a nyugdíjbiztosítási piacon azt mutatja, hogy a társadalom egyre inkább felismeri, hogy a nyugdíjas éveket nem lehet a véletlenre bízni, és a megszokott életszínvonal fenntartásához proaktív takarékosságra van szükség.

Kapcsolódó cikkeink