A férfiak lista, a nők megérzés alapján vásárolnak
Egy felmérés szerint a karácsonyi ajándékok mintegy 80 százalékát a nők vásárolják. Sokszor előfordul, hogy még a saját ajándékukat is ők maguk veszik meg és rakják be a fa alá úgy, mintha azt párjuktól kapták volna.
A brit Debenhams áruházlánc által készített tanulmány arra is rávilágított, hogy a férfiak és a nők igen eltérő vásárlási szokásokat mutatnak a karácsonyi ajándékbeszerző túrák alkalmával. A több mint ezer ember megkérdezése után elkészült statisztikák azt mutatják, hogy míg a férfiak hűen ragaszkodnak az ajándéklistához, amit szeretteik kívánságai alapján állítottak össze, addig a nők többsége gyakrabban hagyatkozik sejtésekre, megérzésekre, így gyakran felesleges ajándékokat választanak évről-évre.
Bár nem egyszerű kiválasztani a szeretteinknek szánt ajándékot, azonban érdemes odafigyelnünk a vásárlás egyéb részleteire is, hogy megkíméljük magunkat és szeretteinket a később felmerülő esetleges problémáktól. A Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesülete néhány praktikus tanáccsal szolgál, amiket érdemes betartani az ajándékvásárlás során.
Fontos, hogy mindenképp kérjünk számlát vagy blokkot, és ellenőrizzük, hogy a jótállási jegyet megfelelően kitöltött-e a forgalmazó, ha nem, akkor ragaszkodjunk ehhez. A számlát, blokkot, illetve a kapott jótállási jegyet gondosan őrizzük meg, még ha szeretteinknek nem is adjuk oda azt az ajándékkal együtt.
A szeretteinknek szánt ajándékot próbáljuk ki, vagy próbáljuk fel mielőtt odaadjuk, ezzel ugyanis számos későbbi kellemetlenséget elkerülhetünk.
Ha valamely termékkel kapcsolatban minőségi kifogásunk van, akkor szavatossági és jótállási igényeinket a forgalmazónál és a szerviznél is érvényesíthetjük, mindkét esetben kötelesek felvenni jegyzőkönyvet a minőségi kifogásunkról, melynek egy példányát gondosan őrizzük meg.
Javításra minden esetben csak átvételi elismervény ellenében adjuk oda a terméket. Javítás esetén a jótállási jegyre kerüljön rögzítésre a javítás időtartama, hiszen ezzel az időtartammal meghosszabbodik a jótállás. Kötelező jótállás esetén 10 kg-nál nehezebb terméket a használat helyén kell megjavítani, vagy ha ez nem lehetséges, akkor a forgalmazónak kell gondoskodnia az elszállításról.
Az interneten keresztül, vagy katalógusból történő rendelés esetén a kézhezvételtől számított 8 munkanapon belül visszaküldhetjük a terméket, elállási szándékunkat jelezve a forgalmazónak – írja a penzcentrum.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók stresszmentes karácsonyt szeretnének: online előre vásárolnak és 100 000 forint felett költenek ajándékokra
A magyarok idén több mint 100 000 forintot terveznek karácsonyi…
Tovább olvasom >Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >