A Duna-delta turistaforgalma csökken a háború közelsége miatt
Romániában jelentősen, húsz százalékkal csökkent tavaly a Duna-delta természetvédelmi terület turistaforgalma az ukrajnai háború közelsége miatt – írta az Economedia.ro a Konstancai Rádió beszámolója alapján.

Az egy foglalásra jutó vendégéjszakák száma is csökkent
Daniel Ilusca, a Duna-deltában lévő turisztikai munkaadók egyesületének vezetője a román közszolgálati rádió konstancai területi stúdiójának úgy nyilatkozott: a csökkenés hátterében az ukrajnai orosz dróntámadások miatt román területen is bevezetett mobiltelefonos riasztások, Ro-Alert-üzenetek állnak.
A statisztikák szerint a csökkenés a Duna-delta területén gépkocsival megközelíthető szállodákat, panziókat, és az elszigetelt, csak vízi úton, csónakkal elérhető vendégházakat is érinti.
Az egy foglalásra jutó vendégéjszakák száma is csökkent: míg 2023-ban a turisták átlagban három éjszakát töltöttek a madárvilágáról híres természetvédelmi területen, tavaly a két éjszakára szóló foglalás volt a jellemző.
Daniel Ilusca úgy nyilatkozott:
a román védelmi minisztériumnak és az illetékes intézményeknek szűkíteniük kellene az ukrajnai dróntámadások miatti telefonos riasztások körét, hogy kisebb térségre vonatkozzanak és ne veszélyeztessék a teljes delta turistaforgalmát.
Rámutatott: a hatóságok hiába igyekeznek turisztikai vásárokon népszerűsíteni a térséget, ezek a riasztások elijesztik a turistákat.
Ugyanezen okból a Tulcea kikötőjében megálló turistahajók látogatása is csökkent, ezek korábban 200 ezer látogatót hoztak a kikötővárosba, akik hozzájárultak a helyi gazdaság fejlődéséhez – mondta az illetékes.
Hozzátette: a látogatószám csökkenéséhez a szálláshelyek árának emelkedése is hozzájárult: a térségben tavaly átlagban 100 eurót kellett fizetni egy éjszakára a szállásért és reggeliért.
A Duna-delta 3446 négyzetkilométernyi területével Európa második legnagyobb deltatorkolata, nagyrészt Románia, kisebb részben Ukrajna területén található. Területéből 2733 négyzetkilométer szigorúan védett. Több mint 1200 növényfaj, 300 madárfaj és 45 édesvízi hal honos itt, és több millió madár jár vissza évente költeni különböző vidékekről. 1991 óta a Világörökség része.
Kapcsolódó cikkeink
Megállapodást kötött a BDPST Group és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.
A BDPST Group portfóliójába tartozó DOME Kft. és a Budapest…
Tovább olvasom >Lángos-luxus a Balatonnál: már 3900 forintba is kerülhet egy sajtos-tejfölös
A klasszikus balatoni lángos egykor filléres retró ételnek számított, 2025…
Tovább olvasom >A belgák 23,7 millió utazást tettek 2024-ben
A belga állampolgárok 2024-ben 23,7 millió külföldi utazást tettek, mintegy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és…
Tovább olvasom >Hazánk újra mentes a magas patogenitású madárinfluenzától
Magyarország ismét madárinfluenzától mentesnek minősül az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH) előírásai…
Tovább olvasom >Közeleg a Lidl Balaton-átúszás
A jövő héten, július 26-án rendezik a 43. Lidl Balaton-átúszást,…
Tovább olvasom >