A dohány Somogyban nem hoz nagy dohányt
Beszüntette hat somogyi településen a dohányárusítást a trafikok üzemeltetésére kijelölt Coop-üzletlánc – jelentette a sonline.hu. A kis üzletek nem tudják vállalni a többszázezer forintos informatikai beruházást, amellyel meg tudnának felelni a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. (NDN) követelményeinek. A forgalom nem termelné ki a beruházás költségét, de akadt olyan hely is, ahol időközben pályázat útján nyílt másik trafik.
Másfél-két hónap után fel kellett adnunk a cigarettaárusítást mind a hat településen, ahová kijelölést kaptunk – mondta a sonline.hu-nak a Csurgó Coop Zrt. elnöke. Gulyás Árpád hozzátette, ugyanolyan forgalom-nyilvántartási, készletjelentési kötelezettséget írt elő számukra is az NDN Zrt., mint a koncessziós pályázaton nyertes trafikoknak.
Azoknak a somogyi kistelepüléseknek a zömében, ahonnan senki sem jelentkezett a koncessziós pályázatra, az állami társaság ideiglenesen a Coop-üzleteket jelölte ki dohánytermékek árusítására – idézte fel a portál. A kistelepülések boltjaiban azonban nem érte meg ez a tevékenység, mert mindegyikben többszázezer forintos gép- és programbeszerzést kellett volna végrehajtani. Olyan település is akadt, ahol időközben pályázati úton trafik nyílt, ott azért sem érte meg az árusítás.
Bővebben: http://www.onlinekassza.hu/
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Gulyás Gergely: komplex akciótervvel készül a kormány az élelmiszerárak túlzott emelésének letörésére
Első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány az infláció és…
Tovább olvasom >Meghittség, mosoly, marketing – 2024 legszebb karácsonyi reklámjai
A Trade magazin 2024-ben második alkalommal hirdette meg a Karácsonyi…
Tovább olvasom >Jó lehetőségek vannak a piacon a lakossági megtakarítások frontján
Új helyzetet hozott 2025 a lakossági megtakarítások területén azzal, hogy…
Tovább olvasom >