A Danubius nyereséges volt a második negyedévben
A Danubius Hotels Nyrt. 2,24 milliárd forint adózás utáni nyereséget ért el az idén a második negyedévben, 55 százalékkal többet, mint tavaly ugyanebben az időszakban. A szállodalánc első félévi vesztesége így 592 millió forintra mérséklődött az első negyedévi 2,83 milliárd forintos adózás utáni veszteségéről.
A csütörtökön közölt, konszolidált, a nemzetközi számviteli standard (IAS 34) alapján készült jelentés szerint a társaság összes bevétele az első félévben 22,74 milliárd forint volt, ami 7,4 százalékkal magasabb a múlt év első hat hónapjához képest, a növekedés elsősorban a magyar és a szlovák szállodáknál jelentkezett.
A jelentés az árbevétel javulásával magyarázza, hogy a kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) a tavalyi első félévhez képest 678 millió forinttal, 35 százalékkal 2,63 milliárd forintra nőtt.
Az első félév során a csoport működési eredménye 275 millió forintra javult a tavalyi első félév 343 millió forint veszteségéről.
A pénzügyi eredmény 2013 első félévében 760 millió forint veszteség volt, szemben a tavalyi első féléves 749 millió forint nyereséggel, elsősorban a nem realizált árfolyamváltozások miatt.
A csoport szállodáinak foglaltsága az idei első félévében 60,0 százalékos volt, szemben a 2012 azonos időszakában elért 56,5 százalékkal.
A magyarországi hotelek bevétele 10 százalékkal 12,6 milliárd forintra emelkedett, foglaltságuk 53,3 százalékról 57,6 százalékra nőtt és az átlagár is javult. A működési veszteség a tavalyi 1034 millió forintról 387 millió forintra csökkent.
A szlovákiai szállodák árbevétele 7 százalékkal nőtt, átlagos foglaltságuk 60,4 százalékról 64,0 százalékra emelkedett. Működési nyereségük 231 millió forint volt, szemben a tavalyi első félévben elért 32 millió forinttal.
Csehországban és Romániában egyaránt 1 százalékkal emelkedett a Danubius árbevétele. A cseh szállodák működési nyeresége a tavalyi 643 millió forintról 483 millióra zsugorodott, míg a romániai szállodák 49 millió forintos működési veszteséget termeltek az első félévben végrehajtott jelentős felújítási munkálatok következtében.
Csoportszinten a beruházások és befektetések értéke 2013 első félévében 3 milliárd forintot tett ki, szemben a tavalyi első félévi 0,9 milliárd forinttal.
A Danubius részvényeit a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzik. A papír a csütörtöki kereskedést 0,37 százalékos erősödéssel, 4075 forinton zárta. Az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 4500, a legalacsonyabb 2320 forint volt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >