A csomagolóanyag is biztonsági tényező
A csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalatoknak a csomagolóanyagok előállítása és forgalmazása során szigorú jogszabályoknak kell megfelelniük. Egyrészt a 2009. január 1-e óta hatályos környezetvédelmi követelményeknek, valamint a felhasználási területen érvényben lévő specifikus előírásoknak.
– A fogyasztási cikkek piacán a legszigorúbb elvárások az élelmiszer-vállalkozásokat, illetve a kozmetikumgyártókat érintik. Ezeken a területeken a legfőbb veszélyt a mikrobiológiai és vegyi szennyeződések jelentik – hangsúlyozza Grőger Nóra, az SGS Hungária Kft. CTS-üzletágának fejlesztési vezetője.
A csomagolóanyagok megfelelőségének igazolása során a vállalkozásoknak különféle vizsgálatokkal kell bizonyítani a termékek felhasználási céljukra való alkalmasságát. A kioldódási vizsgálatok elvégzésével például a gyártók bizonyítani tudják, hogy a csomagolóanyag alkalmas a becsomagolt élelmiszer tárolására, a káros anyagok (például nehézfémek, káros színezékek) kioldódása és a fogyasztó egészségének veszélyeztetése nélkül.
Kozmetikai és élelmiszer-ipari területen elengedhetetlen a csomagolóanyagok higiéniai tisztasága, éppen ezért a mikroorganizmusok jelenlétét, illetve azok hiányát rendszeresen ellenőrizni kell. Az SGS Hungária Kft. az önellenőrzésben, a kockázatértékelésben és a jogszabályoknak való megfelelésben is segítséget tud nyújtani a vállalatoknak. Az SGS akkreditált laboratóriumaival és szakértőivel a mikrobiológiai és a vegyi vizsgálatok elvégzésében is nagy gyakorlattal rendelkezik, így e téren is a csomagolóanyag-gyártók és -felhasználók rendelkezésére áll.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Új felmérés: a vásárlók nem kérnek a mérgező vegyszerekből
Egy új, öt országot érintő felmérés komoly aggodalmakat tárt fel…
Tovább olvasom >Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Lassan elfogynak a sarki kisboltok: 22 ezer bolt tűnt el négy év alatt
2024 végére több mint 5200 kiskereskedelmi üzlet szűnt meg Magyarországon…
Tovább olvasom >