A Coca-Cola segíti a hátrányos helyzetű gyerekeket
A Coca-Cola Magyarország 10 éve támogatja a Magyar Vöröskeresztet. Az utóbbi években a két szervezet együtt segített a koronavírus-járvány elleni küzdelemben és 2022-ben a humanitárius válság kapcsán a menekültek ellátásában is. Legújabb közös kezdeményezésüket a nemzetközi nőnapon jelentették be.
Magyarország legnagyobb humanitárius szervezete, a Magyar Vöröskereszt, a The Coca-Cola Foundation – a Coca-Cola globális alapítványának együttműködésével ezúttal egy széles körű, sokrétű programot valósíthat meg. A Magyar Vöröskereszt az alapítvány hozzájárulásával új projektet indít, amelynek legfőbb célja lehetőséget biztosítani az önfejlesztésre és képzésre, szakmai képesítések megszerzésére olyan kiszolgáltatott nőknek, akik korábban súlyos traumát szenvedtek el. A programba szociális szakember, családgondozó ajánlásával lehet bekerülni. A szervezők jelenleg elsősorban családok átmeneti otthonaiban élő anyák számára kínálják a lehetőséget, de tervezik a menekültszállásokon élő nők bevonását is az integrációjuk elősegítése céljából.
A program olyan nehéz helyzetben élő nőket támogat teljeskörűen a képzéshez kapcsolódóan az oktatási költségek kifizetésével, mentorálással, gyermek-felügyelettel, akik például családon belüli erőszak áldozatai, elvesztették az otthonukat, egyedülálló anyaként állnak helyt vagy az orosz-ukrán fegyveres konfliktus elől menekültek hazánkba.
„A Magyar Vöröskereszt a The Coca-Cola Foundation, a Coca-Cola globális alapítványának támogatásával segíti a hátrányos helyzetben élő nők oktatáson keresztül történő felzárkóztatását”
– mondta el Szalóky Tóth Judit, a Coca-Cola magyarországi vállalati kapcsolatok, kommunikációs és fenntarthatósági vezetője.
„A Magyar Vöröskereszt a program keretében meg kívánja sokszorozni a társadalmi hatást és a program lehetséges hatókörét is. A terveink között szerepel egy kézikönyv, illetve speciális képzési anyagok megalkotása is, amelyek később további szakemberek munkáját is segítik hasonló, traumatizált célcsoportok esetében. Az a szándékunk, hogy a program ideje alatt folyamatos támogatást nyújtsunk a kiszolgáltatott közösségeknek. Fontos célunk az is, hogy az érintett nők ezáltal önállóságra, önismeretre tehessenek szert”
– hangsúlyozta Waller-Fekete Judit, a Magyar Vöröskereszt szociális szakmai vezetője.
A program közvetlenül 90 hátrányos helyzetű nőnek nyújt majd támogatást országszerte. A humanitárius szervezet 80 szociális, illetve képzési szakember számára biztosít továbbképzéseket, workshopokat és hozzáférést a speciális tájékoztató-felkészítő kiadványokhoz. Hosszabb távon általuk a program által elért kedvezményezettek száma akár 1000 főre is nőhet.
Kapcsolódó cikkeink
Segítség az ételérzékenyeknek
Az Auchan Alapítvány jóvoltából a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége háromféle…
Tovább olvasom >Reziliencia fejlesztő tananyagokat publikált a Coca-Cola Magyarország #énjövőm platformja
A rugalmasság és alkalmazkodóképesség kulcsfontosságúak a munka világában és a…
Tovább olvasom >Hátrányos helyzetű nők képzését segítő programjáért kapott társadalmi kategóriában CSR-díjat a Coca-Cola
„Új esélyek a munkaerőpiacon” néven indított 2023-ban közös programot a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszafogottabb eredményt hozott az ősz az idegenforgalomban
A nyári szezon növekedése után az ősz első hónapja visszafogottabb…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A hazai fogyasztás erősödik
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől…
Tovább olvasom >Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >