A CES 2024 kiállításon mutatja be a Samsung az „MI mindenkinek” jövőképét
A Samsung a CES® 2024 kiállításon mutatta be mesterséges intelligenciára irányuló jövőképét, amelyben felvázolja, hogy a technológia miként teszi lehetővé, hogy a felhasználók az eszközeiket intuitívabb módon és kényelmesebben használhassák. A vállalat legfontosabb partnereivel együtt ismertette elképzeléseit a sajtókonferenciáján, hogy részletesen bemutassa a jövőkép hátterében álló technológiákat, valamint, hogy az új eszközök és szolgáltatások hogyan aknázzák ki a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket, és könnyítik meg a mindennapi életet.

Az AI a fő téma
Jong-Hee (JH) Han, a Samsung Electronics alelnöke, ügyvezető igazgatója, valamint a DX (Device eXperience) divízió vezetője azzal nyitotta meg a sajtótájékoztatót, hogy a mesterséges intelligencia miként támogatja a csatlakoztatott technológiákat abban, hogy javítsák a felhasználók mindennapi életét, miközben nem keltenek feltűnést és a háttérben maradnak. A JH Han és munkatársai által felvázolt stratégia a mesterséges intelligencia szerepére összpontosított, amely egyszerűen és hasznosan fokozza a csatlakoztatott élményeket. A vállalat számos olyan eszközt és szolgáltatást mutatott be a sajtótájékoztatón, amelyek segítenek mindezen célok elérésében.
„A mesterséges intelligencia megjelenésével okosabb és színvonalasabb élményeket kínálhatunk, amelyek jelentős hatással lehetnek mindennapi életünkre
– mondta Jong-Hee (JH) Han.
Az erős teljesítményt kínáló eszközeink széles termékpalettájának, valamint a nyílt együttműködésre irányuló törekvéseinknek köszönhetően az MI és a hiperkapcsoltság mindenki számára elérhetővé válhat.”
Az MI-alapú vizuális kijelzők és digitális készülékek új élményeket teremtenek az otthonokban
A CES 2024 kiállításon megrendezett sajtótájékoztatón Jonathan Gabrio, a Samsung Electronics America összekapcsolt élményekért felelős központjának vezetője azt mutatta be, hogy az MI-technológia hogyan alakítja át a vizuális kijelzők és digitális eszközök használatát.
A Samsung Neo QLED 8K QN900D modell NQ8 AI Gen3 beépített processzort tartalmaz, amely elődjénél nyolcszor több AI-alapú neurális hálózattal és kétszer gyorsabb neurális feldolgozó egységgel (NPU) rendelkezik. A Samsung Neo QLED 8K a processzorral automatikusan felskálázza az alacsony felbontású tartalmakat, hogy 8K minőségű nézői élményt nyújtson, míg az MI Mozgásjavítás Pro funkcióval élesíti a gyorsan mozgó képsorokat. A Samsung Neo QLED 8K Adaptív hangerőszabályozás Pro (Active Voice Amplifier Pro vagy AVA Pro) funkciója mesterséges intelligenciával elemzi a beszédhangot és a háttérzajokat, az optimalizált audióval a felhasználó úgy érezheti magát, mintha egy stadion első sorában vagy akár egy moziban ülne. A Samsung Neo QLED 8K Tizen OS Home funkciója a legújabb alkalmazásokat, személyre szabott tartalmakat és szolgáltatásokkal kapcsolatos javaslatokat kínál, hogy fokozza a felhasználói élményt.
A Samsung inkluzív funkciókat[1] kínál a különböző igényű nézőknek. A Samsung Neo QLED készülékének jelnyelvi funkciója a hallássérült felhasználók számára könnyen vezérelhető gesztusokkal, míg a gyengén látóknak az Audio Felirat funkció valós időben alakítja át hangzó szöveggé a feliratokat.
Továbbá a Samsung bemutatja az új The Premiere 8K-t, a 150 col átmérős kijelzőjű készülék a vállalat első olyan projektora, amely vezeték nélküli 8K átvitelt kínál. A felhasználók a The Premiere 8K projektorral otthonuk kényelmében a teljes értékű moziélményt teremthetik meg.
A Samsung audiokészülékei között mutatja be a testre szabható Music Frame hangszórót, amely észrevétlenül beleolvad a felhasználók otthonába. A Music Frame a Q-Symphony-nak köszönhetően összehangolódik a Samsung tévéivel és hangprojektoraival, így minimális erőfeszítéssel szélesebb tartományú basszushangzást, és a kettős beépített mélynyomók térhatású hangzását hozza el a nappalikba.
A Samsung jelentősen fejlesztette guruló MI-robotját, a Ballie-t is, amelyet először a CES 2020 kiállításon mutatott be. A Ballie a felhasználó társává „érett”, mivel más okoseszközökkel is együttműködik. A robot személyre szabott szolgáltatásokat nyújt, elvégzi a kevésbé kedvelt feladatokat, és képeket, valamint videókat vetít a falra, hogy a felhasználók bárhol megtekinthessenek olyan, a mindennapjaikat érintő alapvető információkat, mint az időjárás vagy egyéb lényeges tartalmak.
Kapcsolódó cikkeink
Az AI lehet a fenntartható költségcsökkentés kulcsa
A növekvő költségek és a mind kiélezettebb verseny egyre komolyabb…
Tovább olvasom >Mesterséges intelligencia és vallás – támogat vagy távolít?
A mesterséges intelligencia térhódítása alól a vallással való találkozás, a…
Tovább olvasom >Magyarország bízik az AI-ban
Miközben a mesterséges intelligencia (AI) világszerte egyre nagyobb hatással van…
Tovább olvasom >További cikkeink
Közeleg a Lidl Balaton-átúszás
A jövő héten, július 26-án rendezik a 43. Lidl Balaton-átúszást,…
Tovább olvasom >Tudatos táplálkozás – az okos döntések számítanak, nem a szigorú szabályok
Továbbra sem érzik a fogyasztók, hogy enyhülne rajtuk a magas…
Tovább olvasom >Falusi romantika Budapest szívében: megnyitott a Puli és Juhász pesti csárda a belvárosban
Harcsapaprikás, túrós csusza és aranygaluska – juhászbölcsességgel tálalva, puli-lelkesedéssel fűszerezve.…
Tovább olvasom >