A braziloknak már sörre se futja
Drasztikusan visszaesett a sörfogyasztás a gazdasági válság által sújtott Brazíliában – írja az origo.
Mostanában a munkanélküliség az, ami miatt a legtöbben a pohár fenekére néznének Brazíliában. De a helyzet annyira rossz és annyira nincs pénze az embereknek, hogy már erre sem telik a braziloknak. Az Anheuser-Busch, a Budweiser, Corona és Stella Artois helyi forgalmazója szerint a sörfogyasztás 10 százalékkal esett vissza az év első negyedében.
A visszaesés mögött sörgyártó szerint is a rendkívül nehéz gazdasági helyzet állhat, jelentésük szerint a brazil visszaesés miatt a teljes eladási mutatójuk is 1,4 százalékkal esett.
A közgazdászok szerint még ennél is rosszabb idők jöhetnek. Ilyen mértékű fogyasztás-visszaeséskor a cégek elkezdik elbocsátani a munkásaikat. Emiatt csak egyre több lesz a munkanélküli és egyre kisebb a fogyasztás.
A legnagyobb sörgyár most a költségeit próbálja csökkenteni ahogy csak tudja, így egyre több sört próbálnak eladni visszaváltható csomagolásban. Ez pedig csökkenti a szemetet az országban.
A kormány viszont nem tud reagálni a nehéz helyzetre. A politikai botrányok miatt is megbénult a vezetés, de a Brazíliában heteken belül indul az olimpia, és emiatt sincs forrás a költségvetésben, hogy enyhítsen a munkanélküliek nyomorúságos helyzetén. miatt (origo)
Kapcsolódó cikkeink
Tavaly 20,9 millió hektoliter sört főztek a cseh sörgyárak
Tavaly 20,9 millió hektoliter sört főztek a csehországi sörgyárak, ami…
Tovább olvasom >Házisörfőzők Nemzetközi Versenye szombaton a Főzdeparkban
Ingyenes programok, főzdetúrák és kilenc ország legjobb házisörei várják az…
Tovább olvasom >Az offline találkozásokért indított kampányt a Heineken
A felnőttek több mint fele érzi úgy, hogy túlterheli a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drága csemege lesz idén a meggy – történelmi mélyponton a termés
Sosem látott feszültség előzi meg az idei meggyszezont: a hazai…
Tovább olvasom >Szallas.hu: a Balaton a legnépszerűbb úti cél pünkösdkor
A pünkösdi hosszú hétvége foglalásainak régiós összesítéséből kiderült, hogy a…
Tovább olvasom >Taroltak a soproni egyetemisták a 2025-ös HUNGAROPACK STUDENT csomagolási versenyen
Kimagasló tehetségükről és szakmai felkészültségükről tettek tanúbizonyságot a Soproni Egyetem…
Tovább olvasom >