A Balaton partján használták leginkább az OTP SZÉP kártyát a nyári szezonban
A Dunántúli régióban (az összes dunántúli megye) költötték a legmagasabb összegeket az OTP Széchenyi Pihenőkártyákról (SZÉP) augusztusban – derül ki a kártya legnagyobb hazai kibocsátójának, az OTP Pénztárszolgáltató adataiból. A Balatont is magába foglaló térség adta az összes költés több mint 40 százalékát. Az OTP Pénzátszolgáltató mellett a Magyar Fürdőszövetség és a falusi szállásadók szervezete is kedvezően értékelte az idei nyarat.
A Budapestet és Pest megyét is magába foglaló Közép-Magyarországi régióban költötték az összes SZÉP kártyáról kifizetett összeg mintegy egynegyedét. Érdekesség, hogy míg ebben a régióban a szálláshely zsebről történő költések csak 12 százalékát jelentik az összes fizetésnek, addig ugyanez az arány a Balatont is magába foglaló Dunántúlon 68 százalék. Vagyis látható, hogy a nyári szezonban a kiemelt turisztikai régiókban költöttek a legtöbbet a szálláshelyi alszámláról.
A SZÉP kártya legnagyobb hazai kibocsátója, az OTP Pénztárszolgáltató sikerrel zárta a szezont: a kártyákra feltöltött összegek mintegy 58 százalékkal növekedtek május vége és szeptember eleje közt, és a kártyabirtokosok száma is meghaladta az 500 000-et.
„Az idei nyári szezon volt az első, amikor a SZÉP kártyának főszerep jutott a turisztikai idényben, mi is komolyan készültünk erre az időszakra. A több mint 500 000 kártyabirtokos megfelelő kiszolgálása és az OTP SZÉP kártya 15 000 elfogadóhelyével való állandó kapcsolattartás komoly feladat, amit sikerült teljesítenünk: a nyári hónapokban 84százalékkal emelkedett a SZÉP kártyás tranzakciók száma. Sikeresnek értékeljük a szezont azért is, mert úgy látjuk, ügyfeleink megszokták és megszerették új plasztikkártyájukat” értékelte az elmúlt három hónapot Róth Lajos az OTP Pénztárszolgáltató vezérigazgatója.
A szakmai érdekvédelmi szervezetek szintén pozitívan értékelték a nyári szezont, ami elsősorban a kedvező időjárásnak köszönhető. Bár komoly kihívást jelentett a papíralapú csekkekről való átállás, hosszú távon már észrevehetőek az elektronikus utalvány előnyei.
Vancsura Miklós a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke például úgy látja az idei szezon jól, de nem kiemelkedően sikerült:
„A hazai fürdőkben az idei nyári forgalom a meleg időjárásnak köszönhetően megfelelően sikerült, kiemelkedő forgalmat a fürdők az elmúlt évek átlagához mérten nem értek el”. Az ügyvezető elnök a SZÉP kártya fürdőszolgáltatásokkal kapcsolatos felhasználása kapcsán kiemelte: A 2013-as év SZÉP kártya felhasználásának kedvező eredményei csak akkor teljesülhetnek, ha a hazai turizmus olyan fontos szereplői mint az egészségturisztikai szolgáltatók kiemeltebb figyelmet kapnak a SZÉP kártya népszerűsítése során. Ennek érdekében a Fürdőszövetség kezdeményezte a fürdőszolgáltatások alszámlák közötti átjárhatóságának biztosítását.”
A legnagyobb falusi turizmus szövetség, a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetség (FATOSZ) titkára, Szalay Zala Andrea örömét fejezte ki, hogy a lakosság egyre szélesebb köre keresi a vidéki turisztikai lehetőségeket: „A falusi turizmus idényjellegű, általában áprilistól szeptemberig tudnak vendégeket fogadni a szállásadók. Az utóbbi időben még ez a rövid időszak is lerövidült Június-Július-Augusztus hónapokra. A vidék szerelmesei hosszú hétvégékre, 3-4 napos ott tartózkodásra választották ezt az üdülési formát. A falusi turizmust igénybevevők köre kibővült, már nemcsak családosok és baráti társaságok, hanem már cégek és tehetősebb emberek is örömmel élvezik a vidék vendégszeretetét.”
Ami a jövő évre való felkészülést illeti, minden megkérdezett nagy célokat tűzött maga elé. Szalay-Zala Andrea szerint fontos, hogy minél több partnerük váljon SZÉP kártya elfogadóvá, ezzel is megnyitva az utazás lehetőségét a vidéken pihenni vágyó kártyabirtokosok előtt.
Az OTP Pénztárszolgáltató a nyár végével, az őszi hosszúhétvégék közeledtével is szeretné ösztönözni a kártyahasználatot, többek között különböző előnyök (Például kedvezményes Hungary Card vásárlás, Utazok.hu kedvezmények), illetve a folyamatosan bővülő elfogadóhelyi hálózat segítségével.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
2025 lesz a magyar sörturizmus éve?
18 magyar, kisüzemi sörfőzdébe kalauzol el a Bakancslista 2025 –…
Tovább olvasom >Macsó megközelítés a vásárlásban – A nap képe
Az USA-ban működik (legalább) egy olyan hipermarket, ahol a bevéárláshoz…
Tovább olvasom >Új szabályozás a munkaegészségügyi vizsgálatok terén: mit jelent ez a szállodaipar számára?
2024. szeptember 28-tól jelentős változások léptek életbe a munkaegészségügyi vizsgálatok…
Tovább olvasom >