Trade magazin > Hírek és cikkek > Cég- és Személyi Hírek > 8 ütős ötlet a tudatosabb, elfogadóbb és élhetőbb jövőért a Megoldások a holnapért kihívás döntőjében
8 ütős ötlet a tudatosabb, elfogadóbb és élhetőbb jövőért a Megoldások a holnapért kihívás döntőjében
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Megoldások a holnapért kihívás idei, ötödik évada. Kihirdették a Samsung és az EdisonKids közös versenyének 8 döntős csapatát, akik lenyűgözték a szakmai zsűrit, így lehetőséget kapnak arra, hogy ötleteiket mentorok segítségével tovább fejlesszék. A diákok társadalmunkat érintő fontos kérdésekre hoznak választ: foglalkoznak a pénzügyi neveléssel, a jogi és az AI gyakorlati tudás terjesztésével, a karrierválasztással, a mozgáskorlátozottak és az autizmus spektrumzavarral élők kihívásainak csökkentésével. Gondolkoznak az eldobható eszközök vagy épp a kávézacc leleményes újrahasznosításán, de mentális egészséget szolgáló applikációt is terveznek. A végső hajrában egytől egyig olyan kreatív és érzékeny, a jóllétet támogató megoldás versenyez majd, amelyek egy jobb jövőbe mutathatnak.

A TOP 8 finalistái csapatonként 2-2 mentorral karöltve készülnek a május végi, sorsdöntő prezentációra: kiemelkedő tehetségű, sikeres startupperek segítik a fiatalok munkáját és fejlődését – a vállalkozók mellé a Samsung munkatársai csatlakoznak. A mentorgárdában helyet foglalnak évről évre visszatérő szereplők, akik izgatottan várják már a közös munkát a diákokkal, és a feltöltődést, amelyet a program ad nekik.
A program mentorait évről évre lenyűgözi a diákok kreativitása, motivációja és elhivatottsága. Inspirálónak találják, ahogy a fiatalok megközelítik a problémákat, és azokra különféle megoldással állnak elő. Ez a kölcsönös inspiráció és a közös munkából fakadó, gazdagító tapasztalat ösztönzi őket arra, hogy évről évre visszatérjenek mentorként a programba.
A három győztes csapat a Samsung webáruházából, összesen 6 millió forint értékű eszközzel gyarapíthatja saját és iskolája digitális eszközparkját. A kihíváson a díjakon túl a diákok kreativitása, empátiája és önismerete fejlődhet, miközben jövőálló készségeket, módszertani gyakorlatokat sajátíthatnak el, többek közt a stressz kezelésére. A mentális egészség támogatása, a közösségépítés, az együttműködés és a mások iránti felelősségvállalás szerves része az idén ötödik évfordulóját ünneplő programnak – az online tanulás mellett a különböző eseményeken személyes kapcsolatokkal és nagyszerű élményekkel gazdagodhatnak a résztvevők.

Közösség kategóriában három pályázat jutott a döntőbe. Sikeres nőkkel készített interjúkon keresztül segítené a pályaválasztás előtt álló lányokat az EmpowHerCareer csapat, ők a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium diákjai. A Peer to Skill, a Milestone Institute Budapest csapata pénzügyi, jogi és AI-gyakorlati tudást megosztó digitális platformot álmodott meg, ami valódi példákon keresztül ismerteti a fiatalokkal, milyen feladatokkal szembesülnek majd felnőttként. A tudatos pénzügyi nevelés támogatására tervez applikációt a Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola Zsebpénz Zsenik nevet viselő csapata, ennek segítségével a fiatalok a közösségi felelősségvállalás és az együttműködés fontosságát is elsajátíthatják.
Az Egészség kategóriájában döntőbe jutott három csapat közül egy mozgáskorlátozottaknak fejlesztett kommunikációs rendszert mutat be a Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégiumot képviselő EVO. A bullying veszélyeire és az érzelmek tudatos kezelésére hívja fel a figyelmet a Motus csapat: a budapesti Diákszempont Általános Iskola és Gimnázium, tanulói hangulatkövető, érzelmi napló applikációval támogatná a diákokat mentális jóllétük megőrzésében. A Karcagi SzC Mezőtúri Teleki Blanka Gimnázium, Technikum és Kollégium csapata, a PrepBook pedig egy interaktív könyvvel segítené az autizmus spektrumzavarral élőket az orvosi vizsgálatokra való felkészülésben.
A Fenntartható jövő kategóriában bejutott soproni NextGen, a Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum diákjai a kávézacc újrahasznosítását célozzák, mezőgazdasági felhasználásra. A szegedi a SZTE Báthory István Gimnázium Resoil csapata a természetes alapanyagú eldobható evőeszközöknek adnak új életet: ledarálva és földdel keverve tápanyagdús virágföldet készítenének belőle, amelyet értékesítenének.
A döntőig a diákok, amellett, hogy tökéletesíthetik ötleteiket szakmai támogatás és mentorálás mellett, workshopokon és prezentációs tréningen is részt vesznek, hogy a legjobbat hozhassák ki magukból és esetleges félelmeiket kreatív erővé változtathassák a május végi döntőn.
Címkék: EdisonKids, samsung
Kapcsolódó cikkeink
Jól-létből jövő – így születnek a megoldások
Áprilisban a stressztudatosság hónapjába léptünk, amely kiváló alkalom lehet arra,…
Tovább olvasom >A Samsung legújabb eszközei extrém munkakörnyezetekre tervezve, fejlett AI-funkciókkal és vállalati biztonsági megoldásokkal
A Samsung új szintre emeli a mobil munkavégzést: 2025 áprilisában…
Tovább olvasom >A Samsung bejelentette partnerségét az „Egy Minceraft filmmel”
A Samsung bejelentette partnerségét a Warner Bros. és a Legendary…
Tovább olvasom >
Még több cikk hasonló témában >
További cikkeink
Gulyáságyúval és tacskófutammal indul a food truck szezon
Több száz éves „food truckok” érkeznek a Kincsem Parkba –…
Tovább olvasom >Táblás KitKat csokoládékat dob piacra a Nestlé Romániában
A Nestlé új, 99 grammos KitKat táblás csokoládékat vezetett be…
Tovább olvasom >Fontos munkaerőpiaci tartaléknak számít az 55-65 éves korosztály is
Jelentősen megemelkedtek az idény- és alkalmi munkavállalás közterhei Magyarországon, júliustól…
Tovább olvasom >