3,5-4 millió tonna búza lehet az idei termés
Valamivel több mint egymillió hektár termőterületről 3,5-4 millió tonna búza betakarítása várható országosan – mondta Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárügyekért felelős államtitkára.
Az államtitkár az országos aratási koordinációs bizottság budapesti ülését követően nyilatkozott. Kifejtette: ez a búzamennyiség fedezi az ország kenyérgabona-szükségletét, várhatóan még kivitelre is jut belőle.
Emlékeztetett ugyanakkor, hogy a hektáronkénti hozamok területenként nagyon eltérőek, attól függően, hogy milyen volt az időjárás az adott régióban. Az államtitkár közölte: az őszi árpa aratásával gyakorlatilag végeztek a gazdálkodók. A hektáronkénti termésátlag 3,6 tonna, összesen mintegy 190 ezer hektárról került magtárakba a termés.
Az őszi búza esetében a terület mintegy 20 százalékán vágták le a gabonát – közli a Népszabadság Online.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Az OECD-ben 4,2 százalékra lassult az éves infláció márciusban
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói…
Tovább olvasom >Új környezetvédelmi bírságok: a cégeknek mostantól mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk
2025 májusától az engedélyeztetési, levegővédelmi, zajvédelmi, hulladékgazdálkodási bírságokat szabályozó, valamint…
Tovább olvasom >Higiénia kompromisszumok nélkül
A női higiéniai termékek piacán egyre inkább előtérbe kerülnek a…
Tovább olvasom >