300 milliárdnyi fejlesztési forrás juthat az élelmiszeripar megújítására
Mintegy 300 milliárd forint fejlesztési forrás használható fel az élelmiszeripar megújítására az elfogadásra váró Élelmiszeripari Fejlesztési Stratégia alapján – mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára szerdán Budapesten egy szakmai rendezvényen.
Zsigó Róbert, a Magyar Termék Nonprofit Kft. szakmai napján hangsúlyozta, hogy a fejlesztési lehetőségek az élelmiszeriparban versenyképesebb, innovatívabb és eredményesebb vállalkozásokat, valamint bővülő foglalkoztatást jelenthetnek.
Megjegyezte, hogy az Élelmiszeripari Fejlesztési Stratégiát a kormány hamarosan elfogadhatja, miután tavaly decemberben már jóváhagyta a dokumentumról szóló jelentést.
Az államtitkár felidézte, hogy míg a kilencvenes évek elején a bolti kínálat mintegy 92 százalékát adták a magyar élelmiszerek, az arány 60-65 százalékra csökkent, a kormány pedig több lépésről is döntött az arányok javítása érdekében, 2012 szeptemberében például hatályba lépett a magyar termék rendelet – sorolta.
Kecskeméti Attila, a Magyar Termék Nonprofit Kft. ügyvezetője az MTI-nek elmondta: jelenleg a Magyar termék, a Hazai termék és a Hazai feldolgozású termék védjegy mintegy 3200 terméken található meg. A védjegy használata pénzbe kerül, az éves, 50 ezertől 900 ezer forintig terjedő díjat a vállalatok árbevételük alapján fizetik, a 8 milliárd forint éves árbevétel felett kell fizetni a maximális díjat – fűzte hozzá az ügyvezető. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az ipari termelés 4,2 százalékkal mérséklődött novemberben
2024 novemberében az ipari termelés volumene 4,2, munkanaphatástól megtisztítva 2,9…
Tovább olvasom >AI-jelölést szeretnének a fogyasztók az élelmiszercímkéken
Egy friss felmérés szerint a fogyasztók 83%-a úgy véli, hogy…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >További cikkeink
NGM: a kormány teljesítette vállalását, 2024-ben 3,7 százalékra mérséklődött az infláció, ami 2025- ben még tovább, 3,2 százalékra csökken
A kormány teljesítette vállalását, 2023-ban letörte, 2024-ben pedig alacsony szinten…
Tovább olvasom >KSH: decemberben 4,6 százalékkal, 2024-ben átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az árak az előző évi azonos időszaki értékeket
2024. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal haladták meg az…
Tovább olvasom >A Shell Hungary felmérése új trendeket mutat a digitális vásárlás terén
Az okostelefonok mindennapi életünk szerves részévé váltak, a Shell Hungary…
Tovább olvasom >