30 millió euró beruházásával bővíti olaszországi tésztagyártását a Barilla
A Barilla 30 millió eurót invesztál a dél-olaszországi Foggia városában található üzemének bővítésébe, amely a robusztus textúrájú és egyedi eljárással készülő „pasta al bronzo” gyártására specializálódik.
Az olasz szakszervezetek (FLAI CGIL, FLAI CISL és UILA UIL) közös nyilatkozata szerint a beruházás nemcsak a meglévő munkahelyek megszilárdítását garantálja, hanem a foglalkoztatás bővülését is előrevetíti – adta hírül a Just Food.
A Barilla 2023-as éves jelentése alapján a vállalat 30 gyártóegységet üzemeltet világszerte, ebből 15 Olaszországban található. Az 1877-ben alapított, családi tulajdonú cég a világ egyik legnagyobb tésztagyártója, és 2023-ban 284,1 millió eurós profitot ért el, ami 23%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
A vállalat az elmúlt évben újabb nemzetközi terjeszkedést hajtott végre: Pasta Evangelists márkájával – amelyet 2021-ben vásárolt meg – megnyitotta első friss tésztaüzemét az Egyesült Királyságban. Ez a lépés a Barilla visszatérését jelzi a friss tészta szegmensébe, amelyből az 1990-es évek végén kivonult.
Kapcsolódó cikkeink
Több százmillió eurós beruházást tervez a Conad Adriatico 2027-ig
Az olaszországi Conad láncot működtető Conad Adriatico szövetkezet bejelentette, hogy…
Tovább olvasom >Eladná olaszországi vállalatát a Carrefour
A francia Carrefour kiskereskedelmi óriás fontolgatja olaszországi üzletágának eladását, és…
Tovább olvasom >300 millió euróból bővítette lengyelországi gyártókapacitását a Beiersdorf
A német Beiersdorf 300 millió eurós beruházással bővítette a lengyelországi…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: Júniusban nem változott a GKI konjunktúra indexe, de tovább csökkent a cégek inflációs várakozása
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett –…
Tovább olvasom >Rendhagyó versenyen születhet meg a jövő vásárlási élménye
Elindult a jelentkezés Magyarország első bevásárlóközpontban szervezett hackathonjára. A Westend…
Tovább olvasom >Lanyhul a horvát ingatlanláz: új célpontokat keresnek a befektetők
Évek óta töretlenül népszerű volt a horvát tengerpart a cseh…
Tovább olvasom >