25 millió eurót szán üzletfelújításra a romániai Mega Image
A romániai élelmiszer-kiskereskedő, a Mega Image 25 millió eurót fordít üzleteinek és raktárainak felújítására, valamint korszerűsítésére. Az Ahold Delhaize csoport tagja 975 üzletéből már 140-et felújított.
Az új berendezésekbe, automatizált folyamatokba és a személyzet képzésébe történő beruházások egy átfogóbb folyamat részét képezik, amelynek célja a bolti biztonsági intézkedések megerősítése.
A Mega Image azt is közölte, hogy továbbra is együttműködik a hatóságokkal annak érdekében, hogy az üzleteiben értékesített termékek biztonságosak és kiváló minőségűek legyenek. Erre azt követően került sor, hogy a román fogyasztóvédelmi hatóság, az ANPC – más kiskereskedők mellett – 1 millió euróra bírságolta a Mega Image-t, miután 230 üzletben végzett ellenőrzései során szabálytalanságokat tárt fel a gyümölcsök és zöldségek tárolásával kapcsolatban.
A Mega Image további higiéniai és élelmiszerbiztonsági intézkedéseket is bevezetett a biztonságosabb és kellemesebb vásárlási élmény biztosítása érdekében.
A kiskereskedő több mint 300 helyi termelővel működik együtt, akik tavaly 28 600 tonna gyümölcsöt és zöldséget szállítottak a láncnak. Minden terméket speciális laboratóriumokban ellenőriznek a termesztési időszak alatt és azt megelőzően is, hogy az áru üzletek polcaira kerülne.
A sajátmárkás termékválaszték jelenleg mintegy 800 SKU-t tartalmaz, és a Mega Image értékesítésének 25%-át teszi ki.
Az Ahold Delhaize nemrégiben 1,3 milliárd euróért vásárolta meg a romániai Profi Rom Food élelmiszer-kiskereskedőt.
ESM
Kapcsolódó cikkeink
Megszorítások árnyékában is bővül a román kiskereskedelem
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Illegális cigarettagyárra bukkant a román rendőrség az erdélyi Szeben megyében
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Bolgár cég vásárolta fel az egyik legnagyobb romániai étolajgyártót, az Argust
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Zuhannak a kávé-árak, nálunk is olcsóbb lehet?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >MMSZ Green Club – kihelyezett ülés a Danone-nál: Fenntartható működés a gyakorlatban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Gyorsabban, zöldebben, okosabban – Ez ma az FMCG-szállítmányozás minimuma
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >