20 százalékkal nőtt a bárány termelői ára
Az Európai Bizottság adatai szerint az Európai Unió juh- és kecskeimportja (élő állat és hús) 56,4 ezer tonna volt 2024 január–áprilisában, ez 8,4 százalékos csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest. A legnagyobb beszállító az Egyesült Királyság és Új-Zéland volt 93,5 százalékos részesedéssel.

Magyarországon a könnyű és a nehéz bárány termelői ára 2024 január–júniusában 20 százalékkal emelkedett (Fotó: Pixabay)
A nemzetközi piacon értékesített juh- és kecskehús, valamint élő állat mennyisége (34,5 ezer tonna) 5,4 százalékkal mérséklődött 2023 január–áprilisához képest. Az Európai Unióban a könnyű bárány ára a szezonális hatásoknak megfelelően alakult az év első huszonkilenc hetében, euróban kifejezve 15,3 százalékkal volt magasabb az előző év azonos időszakához képest.
A nehéz bárány ára 13,6 százalékkal emelkedett ugyanekkor
A KSH adatai szerint Magyarország élőbárány-exportjának mennyisége 21 százalékkal (4,7 ezer tonna), értéke 33 százalékkal (8,7 milliárd forintra) nőtt 2024 január–áprilisában az egy évvel korábbihoz képest. Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a könnyű és a nehéz bárány termelői ára 2024 január–júniusában 20 százalékkal emelkedett 2023 azonos időszakának átlagárához viszonyítva. A könnyű bárány átlagára 1870 forint/kilogramm (+19 százalék), a nehéz bárányé 1761 forint/kilogramm volt (+21 százalék) az első hat hónapban.
AKI PÁIR
Kapcsolódó cikkeink
KSH: júliusban az előző év azonos időszakához mérten 1,0 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal bővült az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >OKSZ: Az infláció sem indokolja már az árrésstop fenntartását
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: augusztusban a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nyugdíjas-utalványok: minden lánc másképp csábítja a vásárlókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Ízutazás az Auchanban: 13 nemzet konyhájával várják a vásárlókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Elkezdődött a VI. Bodrogi PET Kupa
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >