20 évre szóló megállapodást írt alá a brit Aldi egy almatermelővel
Az Aldi 750 millió font értékű új, 20 évre szóló megállapodást írt alá egy kenti gyümölcsfarmmal, amelynek értelmében egy „Aldi gyümölcsöskert” jön létre.
Az AC Goatham & Son, amely 2016 óta a becslések szerint évente 250 millió almát és körtét szállít az Aldi üzleteibe, tavaly év elején jelentette be, hogy a kiskereskedő kizárólagos brit almabeszállítója lesz az Egyesült Királyságban.
Az új megállapodás értelmében a 200 hektáros területen kizárólag Gala és Braeburn almákat termesztenek majd az Aldi üzletek számára országszerte. A diszkontlánc szerint a hosszú távú megállapodás „létfontosságú támogatást” nyújt a brit termesztőknek.
– Ez az új, 20 évre szóló megállapodás 750 millió fontnyi beruházást jelent a brit mezőgazdaságba, és bizonyítja a brit termékek támogatása melletti hosszú távú elkötelezettségünket – mondta el Julie Ashfield, az Aldi beszerzési igazgatója.
A kiskereskedőt a British Apples and Pears Limited (BAPL) az év almakereskedőjének, a Fresh Produce Consortium (FPC) pedig az év frissáru-kereskedőjének választotta 2023-ban.
A gyümölcsfarm, amely az FPC 2023-as díjátadón az Év szupermarket gyümölcs- és zöldségbeszállítója címet kapta, további évi 100 hektárnyi almafa telepítését tervezi kizárólag az Aldi számára.
Grocery Gazette
Kapcsolódó cikkeink
62 700 vásárlás – minden korábbi rekord megdőlt az ALDI Sziget-boltjában
Immár nyolcadik alkalommal települt ki az ALDI a Sziget Fesztiválra…
Tovább olvasom >Alkoholmentes sörbe invesztál Robbie Williams
Robbie Williams személyében befektetőt kapott az ausztrál Heaps Normal alkoholmentes…
Tovább olvasom >Vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal az Aldi piacelsőségi állításait
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Aldi Magyarország…
Tovább olvasom >További cikkeink
62 700 vásárlás – minden korábbi rekord megdőlt az ALDI Sziget-boltjában
Immár nyolcadik alkalommal települt ki az ALDI a Sziget Fesztiválra…
Tovább olvasom >A Minecraft világa megelevenedik a SPAR áruházaiban
A világ egyik legismertebb és legkedveltebb videojátékának karakterei – köztük…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: a nemzeti kormányra mindig számíthatnak a magyar gazdák
A kormány egyik legfontosabb szövetségesei a magyar gazdák, ezért a…
Tovább olvasom >