A Bayernek 62 milliárd dollárt is megér a Monsató
A német Bayer mai árfolyamon mintegy 17,5 ezer milliárd forintnak megfelelő készpénzt rakna le az asztalra az amerikai Monsatóért – írja a Népszabadság Online. Az ügylettel a német mezőgazdaság egy lépéssel közelebb kerülne a génmódosításhoz.
A Bayer AG német vegyipari óriáskonszern hétfőn bejelentette: 62 milliárd dollár készpénzért felvásárolja az amerikai Monsanto agrárvegyipari céget. Az egy részvényre lebontva 122 dolláros ajánlat 37 százalékkal értékeli föl az amerikai vállalatot a május 9-i zárójegyzéséhez képest, amikor a Bayer először kereste meg a Monsantót átvételi elképzelésével.
A fúzióval az agrárvegyiparban és a vetőmagtermelésben világméretekben meghatározó óriáskonszern jönne létre. Az egyesülés után a Bayer árbevétele a jelenlegi mintegy 46,3 milliárd euróról 60 milliárd euróra, az alkalmazottak száma pedig 117 ezerről közel 140 ezerre emelkedne. A Monsanto vezető szerepet játszik a génmanipuláció-technikában, és az egyesüléssel a Bayer a jövedelmező, de vitatott GMO-üzlet részesévé válna. Ez erősítheti a Bayer részvényeseinek fenntartásait, akik amúgy is tartanak tőle, hogy az akvizíció túlzottan nagy pénzügyi terhet ró a konszernre. (nol.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Tovább fokozzuk az agrárgazdasági együttműködésünket az Egyesült Államokkal
Új dimenziók nyílnak hazánk és az Egyesült Államok között az…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: segítség a fiatal gazdáknak: csaknem 5300 igénylő kap támogatást
A kormány továbbra is azon dolgozik, hogy a gazdák a…
Tovább olvasom >AM: idén korábban érkezik a támogatás az anyatehén-tartóknak
Újabb lépéssel segíti a kormány a ragadós száj- és körömfájás…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Pick Szeged Zrt. nyeresége csökkent, árbevétele nőtt tavaly
A Pick Szeged Zrt. adózott eredménye 2024-ben 6,7 milliárd forint…
Tovább olvasom >Átadták a Nestlé napelemparkját Szerencsen
Szerencsen átadták a Nestlé közép-európai regionális kávé- és kakaóitalpor-gyártó és…
Tovább olvasom >140 millió visszaváltott palack az ALDI-nál
Az ALDI Magyarország üzleteiben rekordmennyiségű, immár mintegy 140 millió egyszer…
Tovább olvasom >