1000-2000 fő közötti települések lezárt üzleti évvel még nem rendelkező italüzletei is igényelhetik a 3 milliós támogatás
Vissza nem térítendő forrásra pályázhatnak energiahatékonyságot növelő fejlesztésekre, marketingre, eszközbeszerzésre és működési költségre, akár munkabérre is azokon az ezer és kétezer fő közötti kistelepüléseken működő italüzletek is, amelyek egy éven belül kezdték meg üzemelésüket. A vidéki kisvállalkozások megerősítését szolgáló Magyar Falu Program részeként május 26-tól számukra is megnyílik a 3 millió forintos pályázati forrás.
Az új felhívás a pályázatkezelő Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nzrt. által február végén a vidéki kiskocsmák üzemeltetői számára kiírt program újabb kiterjesztését jelenti, hogy az érintett kistelepüléseken minél szélesebb körben legyen elérhető az italüzletek támogatása.
A 3 millió Ft-os forrásra az 1000-2000 fő közötti települések olyan, lezárt üzleti évvel még nem rendelkező italüzleteinek üzemeltetői adhatják be igénylésüket, amelyek egész évben nyitva tartanak és a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban (NTAK) regisztrálták magukat. A szolgáltatók június 16-ig az NTAK rendszerén keresztül jelentkezhetnek, és a pályázati folyamat során ügyfélszolgálat is segíti őket. A felhívás május 26-tól érhető el a kisfaludyprogram.hu weboldalon.
A cél az, hogy a támogatás egyszerű jelentkezés és gyors ügyintézés mellett hatékonyan járuljon hozzá újabb falusi sörözők, borozók, presszók fejlesztéséhez, ezzel is erősítve a vidéki települések közösségeit és népességmegtartó képességét.
Ezért az új kiírás megjelenésével egyidejűleg továbbra is nyitva áll a lehetőség a 1000-2000 fő közötti településeken működő, NTAK-ban regisztrált, lezárt üzleti évvel már rendelkező kiskocsmák támogatására is. Bár a számukra meghirdetett felhívás eredeti határideje május 23. volt, a hosszabbítás lehetővé teszi, hogy ezek a szolgáltatók is június 16-ig jelentkezhessenek az italüzletek fejlesztését szolgáló forrásra.
Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.
A Magyar Turisztikai Ügynökség leányvállalataként a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. feladata, hogy a kiemelt állami turisztikai beruházásokban közreműködve támogassa az országos és térségi szintű, valamint a termék-alapú és desztinációs fejlesztések összehangolását. A 2017-ben létrejött Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program hazánk legnagyobb turisztikai beruházásösztönző támogatási programja. Célja – a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégiával összhangban − elősegíteni, hogy Magyarország 2030-ig Közép-Európa vezető desztinációja legyen. Feladata a hazai szálláshelyek, vendéglátóüzletek és attrakciók infrastruktúrafejlesztése, programok támogatása. 2024. év végéig csaknem 20 ezer beruházás megvalósulásához járult hozzá, mintegy 365 milliárd forint összértékben.
Kapcsolódó cikkeink
Hatalmas az érdeklődés a kistelepülési italüzletek támogatása iránt
Sikerrel zárult a Magyarország Kormánya által a falusi kiskocsmák számára…
Tovább olvasom >Fenntartható fordulat a magyar mezőgazdaságban: egyre többen váltanak modern termelési módszerekre
A magyar mezőgazdaságban egyre nagyobb szerepet kapnak az innovatív, fenntartható…
Tovább olvasom >3 milliós támogatást igényelhetnek a kistelepülések italüzletei
Összesen 1 milliárd forint keretösszegű vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak…
Tovább olvasom >További cikkeink
Spórol, rákeres az interneten, akcióra vadászik – így vásárol Európa 2025-ben
Az európai vásárlók 58 százaléka továbbra sem számít vásárlóerejének javulására…
Tovább olvasom >Hamburgerkép 2025 – így esznek hamburgert a magyarok
Magyarország kedvence egyértelműen a marhahúsos hamburger, lehetőleg sok sajttal, baconnel,…
Tovább olvasom >A trappista sajt fogyasztását ösztönző kampány indult
Az Agrárminisztérium (AM) és az Agrármarketing Centrum (AMC) is csatlakozott…
Tovább olvasom >