10 előadó, 1 ügy, 1 SUPERALBUM – mert minden gyermek hangja számít
A Banana Records kiadó és kreatív ügynökség egy különleges zenei projektet indított útjára, amely a zene erejéről, az összefogásról és a társadalmi felelősségvállalásról szól. A Superalbum című kollaborációs lemezen a Superar Zeneművészeti Alapítvány programjában részt vevő gyerekeké a főszerep: ők énekelnek együtt tíz népszerű magyar előadóval, hogy megmutassák, milyen erőt ad a közös zenélés, és hogy a Superar értékteremtő munkája miként segíti a gyerekek fejlődését. A projekt partnere a SPAR Magyarország.
A lemezen közreműködő előadók névsora önmagáért beszél: a Bagossy Brothers Company, a Blahalouisiana, a Bohemian Betyars, a Carson Coma, Co Lee, Járai Márk, Kolibri, a Margaret Island, Mehringer és a Valmar – mindannyian egy-egy eredeti dalt készítenek a gyerekkórus közreműködésével. A Superalbum idén ősszel jelenik meg, de már a nyáron hallhatóak lesznek az első single-ök. Az album elkészülésének folyamata az előadók, a Superar, a Banana Records, és a SPAR Magyarország social csatornáin, valamint a www.superalbum.hu oldalon lesz nyomon követhető. Morvay Judit, a Superar Zeneművészeti Alapítvány kuratóriumának elnöke így foglalja össze a kezdeményezést:
„A Superar munkájának egyik alapja, hogy partnernek tekintjük a gyerekeket, felelősséggel ruházzuk fel őket és bizalmat szavazunk nekik, amivel élni is tudnak. A SUPERALBUM projektben pedig pont ez történik: elismert művészek ülnek le melléjük, és egyenlő félként közös alkotásra, profi produkció létrehozására hívják őket. Ez a hatalmas bizalom pedig elképesztő kreativitásra, kitartásra, koncentrációra és csapatmunkára sarkallja őket. Átélik, hogy itt valóban mindenki hangja számít, és ez az olyan magabiztosságot ad nekik, amit az életük minden területén kamatoztathatnak.”
A Banana Records társalapítója, Kamau Makumi így mesélt a közös munkáról:
„A Superar tevékenysége már régóta inspirál bennünket – az, ahogyan a zenén és pedagógián keresztül közösséget és önbizalmat ad a gyerekeknek, példaértékű. Korábban is dolgoztunk már együtt, de most szeretnénk valami nagyobbat, láthatóbbat alkotni, amivel érdemben tudjuk támogatni az alapítvány munkáját. Ebben mellénk állt a hazai zenei színtér 10 kiemelkedő előadója, akik egyből azonosulni tudtak a misszióval, csakúgy, mint partnerünk a SPAR, akik már az ötletelés fázisában csatlakoztak a projekthez. A Superalbum egyszerre egy kreatív projekt és fontos ügy: megmutatja, hogy a zenének valóban van társadalomformáló ereje.”
A projekt céljáról és a mögötte álló motivációról Németh Károly, a SPAR Magyarország marketingvezetője a következőképp fogalmaz:
„Ez a kedvezményezés jóval túlmutat a zenén: lehetőséget ad a gyerekeknek, hogy megmutassák a hangjukat – szó szerint és átvitt értelemben is. A Superar a közösség és a zene erejével segíti a gyerekek személyiségfejlődését, hogy magabiztos, reziliens felnőttekké váljanak. A SPAR számára ez nemcsak támogatás, hanem közös alkotás is: az elejétől fogva részt veszünk az alkotói folyamatban, és minden kis szeletében benne vagyunk – ettől is vagyunk mi emberarcú márka. Hisszük, hogy az önkifejezés mindenki alapvető joga, és a Superalbum lehetőséget ad mindenkinek, hogy egy jó ügyet támogasson – csupán azzal, hogy együtt élvezzük a zenét! Minden megosztás, minden lejátszás segít, hogy hallassuk a hangunkat.”
A Superar célja, hogy minden gyermek – háttértől és zenei előképzettségtől függetlenül – megtapasztalhassa a közös zenélés örömét, fejlesztő erejét és közösségépítő hatását. A nemzetközi mintára működő Superar Magyarországon jelenleg 6 általános iskolában, több mint 350 gyermekkel és fiatallal dolgozik az ingyenes, magas színvonalú programban. Iskolákkal, szociális és kulturális intézményekkel való együttműködésen keresztül olyan támogató környezetet hoznak létre, ahol a résztvevők egyszerre élhetik meg a személyes fejlődést, a közösséghez tartozás érzését, és fedezhetik fel saját, sokszor rejtett képességeiket és tehetségüket.
A Superalbum tehát egyszerre közösségi és zenei élmény – egy lemez, amelyen ismert előadók és gyerekek énekelnek együtt, hogy megmutassák: a zene valóban képes közösséget építeni és önbizalmat adni. Nekünk pedig már csak annyi a dolgunk, hogy hallgassuk – és élvezzük. Mert minden lejátszás közelebb visz ahhoz, hogy minél több gyerek megtapasztalhassa a zene csodáját.
Kapcsolódó cikkeink
A sport mint stratégiai márkaélmény
Ma már a sport messze nem pusztán szponzorációs felület: komplex,…
Tovább olvasom >INTERSPAR – stabilitás és minőség 30 éve
Az INTERSPAR 30 éves jubileuma nem csupán egy ünnep, hanem…
Tovább olvasom >Új és megújuló SPAR-áruházak
Nem áll meg 2025-ben sem a SPAR fejlődése: mintegy 580…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új korszak a világgazdaságban? – Új kihívások hazánk előtt
2025 májusa a világgazdaságban a változások felgyorsulását hozta. A Közel-Keleten…
Tovább olvasom >Így maradhat egészséges a haj és bőr a közeledő nyári kánikulában is
A hajformázás, festés és szárítás mind gyengíthetik a haj belső…
Tovább olvasom >Új ciklus, stabil működés, változatlan irány – bizalmat kapott az ÖRT vezetése
Az Önszabályozó Reklám Testület (ÖRT) közgyűlése megerősítette a szervezet közvetlen…
Tovább olvasom >