Zárul a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” program második üteme
A Demján Sándor Program keretében megvalósuló „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” program második üteme a rendelkezésre álló források kimerülése miatt 2026. február 6-án 18 órakor lezárul – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.
Felidézték, hogy a program első, 9 milliárd forintos ütemét 2025. február 3-án indította el a kormány, amely iránt kiemelkedő érdeklődés mutatkozott, így 6000 egyéni vállalkozó és kis cég részesült támogatásban. Erre a sikerre alapozva nyílt meg 2026. február 3-án a második ütem 1,2 milliárd forintos keretösszeggel, amelyre ismét pályázhattak a hazai mikro- és kisvállalkozások.
Az utalványrendszerű támogatás célja a vállalkozások digitális fejlődésének elősegítése: a korszerű webes jelenlét kialakítása, a közösségi média megjelenés fejlesztése, valamint új elemként a mesterséges intelligencia alapú online szolgáltatások bevezetése – írták.
A tárca közölte: a program népszerűségét jól mutatja, hogy a pályázat megnyitását követő négy napon belül több mint 1000 pályázat érkezett be, így a teljes keretösszeg rendkívül rövid idő alatt kimerült.
Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért, technológiáért és védelmi iparért felelős államtitkára a közlemény szerint kiemelte: a magyar mikro- és kisvállalkozások digitális felzárkóztatása kulcskérdés a versenyképesség szempontjából. A program sikere azt mutatja, hogy a vállalkozások nyitottak a modern online eszközök és a mesterséges intelligencia alkalmazására.
További információ a programról: http://www.dsprogram.hu/
Kapcsolódó cikkeink
Új, 2,6 milliárd eurós finanszírozási keret nyílik a közép- és kelet-európai régió kis- és középvállalkozásai számára
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fontos jogszabályváltozások: bizonyos fogyasztói jogok ezentúl KKV-kra is kiterjednek
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >NGM: rugalmasabb feltételekkel pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztésre
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Sentix: romlott a befektetői hangulat az euróövezetben márciusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Otthonra vagy csomagautomatába? Kiderült, hogyan rendelnek a magyarok, és mitől tartanak a leginkább a kiszállításnál
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Beindult a tavaszi nagytakarítási láz: így ússzák meg a cipekedést az eMAG vásárlói
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

