Közösségek pályázatát várják az Élelmiszer-lavina programba

Szerző: trademagazin Dátum: 2015. 02. 20. 11:20

Hatodik alkalommal indult el a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és a Syngenta Élelmiszerlavina programja. Az önkormányzatok és civil szervezetek idén is több millió forint értékű zöldség vetőmagra pályázhatnak március 6-ig.

Elelmiszerlavina

– Olyan tevékeny pályázókat várunk, akik vállalják, hogy a földjeiken szakmai felügyelettel a Syngenta által felajánlott értékes zöldség vetőmagból élelmiszernövényeket termelnek rászorulók aktív bevonásával, majd a terményeket odaadják a környéken élő hátrányos helyzetűeknek, időseknek, fogyatékkal élőknek – mondta Cseh Balázs, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület elnöke. – Az Élelmiszerlavina így tulajdonképpen hal helyett hálót biztosít a nehéz helyzetű embernek, másrészt visszavezetheti őket a munka világába.

A program fontos hozadéka a kézzelfogható segítségen túl az is, hogy a benne tevékenykedők megtanulhatják, hogy a saját kertjüket hogyan hasznosítsák, hangsúlyozta Cseh Balázs. Nagyon fontos lenne, hogy a jelenleg kihasználatlan kiskertekben ismét egészséges élelmiszernövények termesztésébe kezdjenek a családok, az Élelmiszerlavina ezt a célt is szolgálja.

– Cégünk kiemelten fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást, s örömmel tölt el bennünket hogy az Élelmiszerlavina évről-évre mennyi nehéz helyzetű családnak ad segítséget – mondta Czigány Tibor, a Syngenta ügyvezető igazgatója. – Az elmúlt esztendő minden szempontból rekordnak tekinthető: 2014-ben több mint 13 ezer nehéz sorsú emberen segített Élelmiszerlavina program.

A résztvevő 37 önkormányzat és civil szervezet földjein tavaly összesen csaknem 170 tonna egészséges élelmiszernövényt termesztettek, több mint ezer ember aktív bevonásával. Az Élelmiszerlavina története során már így több mint 100 ezer hátrányos helyzetű ember kapott segítséget ilyen módon.

A program jótékonysági nagykövete ebben az évben is Novodomszky Éva. A népszerű televíziós személyiség nemcsak közvetíti a program céljait, de személyesen részt vesz a munkákban és a megtermelt élelmiszerek, élelmiszeradományok szétosztásában is. Mint elmondta: a közösségi termelés révén megtanítja számukra az öngondoskodást, az egészséges zöldségek pedig kézzelfogható segítséget jelentenek a nehéz sorsú családoknak.

Kapcsolódó cikkeink