Klímaváltozással kapcsolatos kutatásokra nyert el támogatást a nemzeti agrárkutató
Klímaváltozással kapcsolatos kutatásokra 635,61 millió forint európai uniós támogatást nyert el a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK).
A NAIK az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében ismertette: hat kutatóintézet 19 telephelyén folyik a kutatás, amelynek költségeire 100 százalékos támogatást kaptak.
A tájékoztatás szerint a kutatók a növénytermesztési rendszerek klímaváltozásnak való kitettségét, érzékenységét, sérülékenységét, valamint adaptációs lehetőségeit vizsgálják. A projekt nemcsak egy-egy művelési ág – szántó, erdő, gyümölcsös, szőlő- vagy zöldségtermesztés – önálló és elszigetelt vizsgálatára terjed ki, hanem a komplex művelési rendszerek vizsgálatára is.
A projekt hosszú távú célja, hogy támogassa egy-egy művelési ágban, egy adott termőhelyen a klímaváltozáshoz igazított, így a növénytermesztési lehetőségeket optimálisan hasznosító földhasználati struktúra kialakítását.
A projekt keretében meteorológiai, talajtani, hidrológiai és liziméter eszközöket szereznek be, amelyeket adatgyűjtésre és üzemszerű adatszolgáltatásra fog használni a NAIK. A fejlesztés három új kutató felvételét teszi lehetővé.
A NAIK intézeteiben a pályázat eredményeként végrehajtott fejlesztetések lehetőséget biztosítanak a kutatóhelyek bekapcsolódására 7 nemzetközi kutatási hálózatba, továbbá 13 kutatási lehetőség válik elérhetővé külső kutatócsoportok számára – ismertetik a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
EY: Értékké válik a személyes adat a vásárlók számára
Az online megoldások térnyerése tudatosabbá tette a vásárlókat, akik ma…
Tovább olvasom >A klímaváltozás elleni fellépés közös cselekvést kíván
A héten Brüsszelben rendezték meg az agrárkutatás és -innováció legnagyobb…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók háromnegyede számára kiemelten fontos a gyors kiszállítás az online rendelések során
A magyarországi online vásárlások közel 40 százaléka azért hiúsul meg,…
Tovább olvasom >További cikkeink
A magyar élelmiszer-gazdaság finanszírozását segíti az AVHGA és az MBH Bank
Az élelmiszer-gazdaságban tevékenykedő vállalkozások naprakész finanszírozását elősegítő együttműködési megállapodást írt…
Tovább olvasom >NAV: idén már több mint 28 millió e-kereskedelmi csomagot vizsgált át a hatóság
Ebben az évben több mint 210 ezer vámkezelést és 28…
Tovább olvasom >Zólyomi Zsolt: „Egy illat előre eldönthet egy üzletet”
Tárgyalási céljaidat lehet a saját bőrödön hordott illattal kommunikálni úgy,…
Tovább olvasom >