Februárban 1,4 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom
A kiskereskedelmi forgalom volumene 2013. februárjában 1,4 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, amit alapvetően az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem (2,6 százalék), illetve az üzemanyag-kiskereskedelem (4,0 százalék) csökkenése befolyásolt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
Az előző havihoz képest jelentősen lassult a forgalom visszaesése, különösen a nem élelmiszer jellegű termékek esetében, amelyek értékesítési volumene a januári 3,0 százalékról 0,3 százalékra mérséklődött. Az üzemanyag értékesítés csökkenése jelentősen, az élelmiszereké szerényen gyorsult a naptárhatástól megtisztított adatok szerint.
Januárban az első közlés szerint 4,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző év azonos időszakához képest. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 3,5, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 6,5, az üzemanyag-kiskereskedelemben pedig 1,3 százalékkal csökkent az értékesítés volumene a naptárhatástól megtisztított adatok alapján. A felülvizsgált adatok alapján azonban a KSH a kiskereskedelmi forgalom januári csökkenését 2,6 százalékra, az élelmiszer-kereslet mérséklődését 2,8 százalékra módosította. A nem élelmiszer jellegű termékek eladása 6,5 százalék helyett csak 3,0 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbihoz képest, míg az üzemanyag-kiskereskedelemben az értékesítés volumenének visszaesése változatlanul 1,3 százalék maradt.
A kiskereskedelmi forgalom volumene 2012 februárjában ugyancsak 1,4 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva annak ellenére, hogy az élelmiszerforgalom akkor 1,9 százalékos emelkedést mutatott. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Megjelent a Trade magazin 2024/12-2025/1. száma
A digitális verzió ezúttal is bővített formában, 192 oldalon jelent meg. Alább, a levél alján…
Tovább olvasom >Visszafogott év után erős az ünnepi szezon
Az online vásárlók 74%-a, mintegy 3,1 millió fő készül az…
Tovább olvasom >Régiók harca: ezek a legnépszerűbb ételek a magyarok szerint
Mexikói ételekből az országos átlag ötszöröse fogy Debrecenben, míg Szeged…
Tovább olvasom >