Együtt tesz a PepsiCo és az UEFA a Bajnokok Ligája fenntarthatóságáért
A Pepsi, a Lay’s, a Doritos és a Gatorade márkákkal összefogva tenné a Pepsico és az UEFA 2026-ra hulladékmentessé az UEFA labdarúgó-világbajnokságok döntőit.
A június 3-án az eindhoveni PSV Stadionban megrendezésre kerülő női UCL-döntőn és a június 10-én az isztambuli Atatürk Olimpiai Stadionban zajló UCL-döntőn a PepsiCo és az UEFA bevezeti a 3R (reduce-reuse-recycle, azaz csökkentsd-használd többször-hasznosítsd újra) gyakorlatot. A kezdeményezés célja a labdarúgás környezetre gyakorolt hatásának minimalizálása és az erőforrás-hatékonyság növelése.
A PepsiCo közlése szerint az eseményen használt 100%-ban újrahasznosítható, műanyagmentes és biológiailag lebomló, növényi rostokból készült poharak révén jelentős mértékben csökkenti az egyszerhasználatos műanyag mennyiségét.
A 14-16 éves fiúk és lányok számára 5 fős csapatokkal évente megrendezett Gatorade 5v5 globális tornán szintén lépéseket tesz a PepsiCo a karbonsemlegességért újrahasznosítással és fenntartható ruházat használatával.
Az idei UEFA Női Bajnokok Ligája döntő lesz az első, ahol az élelmiszerek és italok visszaváltható csomagolást kapnak. A szurkolók 0,40 literes átlátszó poharakban vásárolhatják meg italaikat, mely poharak 2 eurós betétdíj ellenében visszaválthatók. A poharak mellett a Doritos Nachost is visszaváltható tálcákon kínálják majd a stadionban.
A PepsiCo hozzátette, hogy a döntő során kínált összes élelmiszer- és italcsomagolás 100%-ban újrahasznosítható lesz. Emellett az isztambuli Atatürk Olimpiai Stadionban 220 szelektív kuka kerül elhelyezésre a hulladék esemény utáni széválogatásához.
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >K&H: ajándékot, de mit és melyik boltból?
A karácsonyi ajándékozás során a fiatalok körében a ruhák vannak…
Tovább olvasom >