Kevés hazai cég él a digitalizáció adta lehetőségekkel
A hazai kkv.-szektornak csupán a fele aktív digitálisan, és mindössze minden második vállalkozásnak van saját honlapja, továbbá minden harmadik marketingtevékenység nélkül próbál életben maradni – hangzott el a K&H és a Google Magyarország által közösen szervezett, ingyenes, a mobile-first világ kihívásait és lehetőségeit fókuszba állító Google Digital Workshop eseményen.
Az okostelefonok robbanásszerű elterjedésével egyre több időt töltünk és számtalan ügyet intézünk online. A felmérések szerint a napi többórányi internetezés 40 százalékát mobilról végezzük, és a pénzügyi tranzakciók 65 százalékát is erről az eszközről indítjuk el, tehát a hazai kkv.-knak is fontos a mobilra optimalizált weboldal létrehozása. A fejlődési irány tehát egyértelmű, ma már nemcsak a magánéleti, hanem az üzleti teendőket, a pénzügyeket is el kell tudni intézni a mobilos eszköztár segítségével.
– A digitalizáció egyszerre jelent kihívást és lehetőséget a kkv.-szektornak, amivel egyelőre kevés cég él. Összességében ennek a szektornak durván a feléről mondható el, hogy digitálisan aktív, tehát bőven van még hova fejlődni ezen a téren – mondta el Kovács Viktor Zoltán, a K&H kkv. marketingfőosztály vezetője.
Égly Csaba, a Google közép-kelet-európai régiós üzleti fejlesztési tanácsadója arra hívta fel a figyelmet, hogy a weboldal dizájnja és felépítése mellett legalább olyan fontos a gyorsaság is, mivel az oldalbetöltésre senki sem szeret sokáig várni. Számít az is, hogy az oldal könnyen navigálható legyen. Negatív felhasználói élmény esetén az emberek közel kétharmada kisebb valószínűséggel vásárol az adott cégnél a jövőben. //
Kapcsolódó cikkeink
K&H: a statisztikainál jóval magasabb inflációt érzékelnek az emberek
A statisztikailag kimutatott inflációnál nagyobb áremelkedést érzékelt a 30-59 évesek…
Tovább olvasom >K&H: Szinte minden magyarországi nagyvállalat működését érinti az orosz-ukrán háború
Egyre kevesebb hazai nagyvállalat számít az orosz-ukrán katonai konfliktus idei…
Tovább olvasom >Aa sikeres mezőgazdaság jövője a digitalizáció és a robotizáció
A sikeres mezőgazdaság jövője a digitalizáció és a robotizáció, azaz…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megerősítette az erdők fokozott védelmét az agrárminiszter
Az energiaválság miatt hozott, fakitermelést könnyítő szabályok jövő március végéig…
Tovább olvasom >Megérkezett Rotterdamba a világ eddigi legnagyobb teherszállító hajója, az Ever Alot, ami tényleg hatalmas!
A kínai hajógyárból indult és már meg is érkezett Rotterdam…
Tovább olvasom >Új támogatási lehetőségekkel a vízmegtartó gazdálkodási gyakorlatok ösztönzésére helyezi a hangsúlyt a jövőben az AM
A 2023-tól induló új agrártámogatási időszakra újabb és hatékonyabb eszközöket…
Tovább olvasom >