Az OECD-országokban 1,3 százalék maradt az infláció
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban szeptemberben 1,3 százalék volt a fogyasztói árak éves növekedési üteme ugyanúgy, mint augusztusban.
Szeptemberben az energiaárak csökkenése 6,5 százalékra lassult az augusztusi 7 százalék után, míg az élelmiszerárak emelkedése 3,8 százalékról 3,6 százalékra mérséklődött.
Az OECD-tagországokban az élelmiszer- és energiaárak nélkül számolt szeptemberi infláció 1,7 százalék volt az augusztusi 1,6 százalékot követően.
Az OECD honlapjára felkerült adatok szerint a 19 legnagyobb gazdaságú országot és az Európai Uniót tömörítő G20-csoportban, amely a világ gazdasági termelésének csaknem 85 százalékát adja, éves összevetésben 2,4 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az augusztusi 2,5 százalék után.
Az euróövezetben maradt a defláció: a fogyasztói árak 0,3 százalékkal estek az augusztusi 0,2 százalék csökkenés után. Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat napokban közölt nem végleges adatában 0,3 százalékos euróövezeti fogyasztói árcsökkenést szerepelt októberre. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
3,7%-kal emelkedtek az árak novemberben
Az októberi 3,2%-os év/év alapú áremelkedést követően novemberben 3,7%-kal nőttek átlagosan…
Tovább olvasom >Nagy Márton: a kormány alacsony szinten tartja az inflációt, a hangsúlyt a termelékenység növelésére kell helyezni
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai alapján az infláció novemberben…
Tovább olvasom >Az OECD feljavította globális GDP-növekedési előrejelzését 2025-re
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) az eddigi 3,2…
Tovább olvasom >További cikkeink
Egyre korábban indul a karácsonyi szezon: az ár-érték arány a kulcs
Az idei évben a magyarok 40 százaléka hozta előre a…
Tovább olvasom >Prémium legyen, de fenntartható is – a legifjabb generáció elvárásai
A kiskereskedelmi szereplők kénytelenek lesznek egyre nagyobb figyelmet fordítani fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Fél év alatt 100 millió forint felajánlást tettek karitatív célokra a fogyasztók a kötelező visszaváltási rendszer révén
A hat hónapja kezdődött és a mindennapok szerves részévé vált…
Tovább olvasom >