Az Alibaba 50 milliárd eurót fektet mesterséges intelligenciába és felhőtechnológiába
Az Alibaba kínai technológiai óriáscég jelentős beruházást jelentett be a mesterséges intelligencia (AI) és a felhőalapú számítástechnika fejlesztése érdekében. A vállalat az elkövetkező három évben mintegy 380 milliárd jüant (49,8 milliárd euró) fordít ezekre a területekre, a hétfői közleménye szerint.
Az Alibaba a beruházást saját mesterségesintelligencia- és felhőalapú infrastruktúrájának fejlesztésére szánja, azonban egyelőre nem közölt részleteket arról, hogy pontosan mely projektek részesülnek a forrásból. Az AI és a felhőtechnológia egyre nagyobb szerepet kap a globális versenyben, így a kínai vállalat célja, hogy tovább erősítse pozícióját ezen a gyorsan fejlődő területen.
Az Alibaba számára kedvezően alakult az év eddigi időszaka. A kelet-kínai Hangcsou székhelyű cég, amely többek között Kína legnagyobb online kereskedelmi platformját, a Taobao-t üzemelteti, nemrégiben meredek eladási és nyereségnövekedésről számolt be. A vállalat részvényeinek árfolyama az év eleje óta hároméves csúcsot ért el, ami további stabilitást és befektetői bizalmat jelent a cég számára.
A múlt héten Hszi Csin-ping, Kína elnöke több nagy kínai magánvállalat vezetőjével találkozott, köztük az Alibaba alapítójával, Jack Mával is. Ez a találkozó a kínai magánszektor és a kormányzat közötti együttműködés erősítésére utalhat, ami további stabilitást biztosíthat a vállalat számára a jövőbeni fejlesztések során.
A bejelentett beruházás jól mutatja, hogy az Alibaba az AI és a felhőalapú technológiát tekinti a jövő kulcsterületeinek, és jelentős erőforrásokat szán arra, hogy ezen a területen meghatározó szereplő maradjon a globális piacon.
Kapcsolódó cikkeink
Ajándékötletek az AI-tól
Karácsony előtt debütált az Egyesült Államokban a Target generatív AI-alapú…
Tovább olvasom >Új, AI-alapú tervezőeszköz
Az Alibaba International bevezette a Pic Copilot nevű mesterséges intelligencia…
Tovább olvasom >Hogyan gondolkodik a generatív MI? Szegedi kutatók keresik a választ a chatbotok titkaira
A mesterséges intelligencia (MI) egyre több feladatban segít minket a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >Árrésstop kontra áfacsökkentés: megoldás az inflációra vagy politikai viták terepe?
A kormány március közepétől életbe léptette az árrésstopot, amely szerint…
Tovább olvasom >