A hibrid modellben működő vállalatok bizakodóbbak
A kihívásokkal teli gazdasági környezetben a hibrid munkavégzés versenyelőnyt is jelenthet, hiszen ezek a vállalkozások könnyebben alkalmazkodnak a változó gazdasági helyzethez. A hibrid modell valamilyen formája pozitív hatással lehet a vállalatok üzleti kilátásaira, hiszen a rugalmas munkavégzés költségmegtakarítással, hatékonyság és termelékenység növekedéssel, valamint a tehetségek megtartásával jár.
Az International Workplace Group (IWG) által több mint 1000 üzleti vezető körében végzett tanulmánya megállapította, hogy a hibrid munkavégzést kínáló vállalkozások háromnegyede (75%) pozitívabb kilátásokkal tekint 2025-re, mint a hagyományos vállalatok (58%).
A rugalmas munkavégzés – az irodai területek csökkentése és a rövid távú munkahelyi megoldások kihasználása – lehetővé teszi számos vállalkozás számára a rezsiköltségek csökkentését. A rugalmas vállalkozások több mint háromnegyede (79%) számolt be költségmegtakarításról, és hasonló arányban (75%) gondolják úgy, hogy a hibrid munkavégzés hasznos eszköze a közelgő gazdasági kihívások leküzdésének (például növekvő adók, megnövekedett vámok stb).
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának első számú szolgáltatója, amelyhez a Spaces és a Regus brandek is tartoznak – új tanulmánya szerint, miközben az üzleti bizalomra egyre nagyobb figyelem irányul, a rugalmasságot előtérbe helyező vállalkozások jóval optimistábbak. A hibrid vállalkozások 63%-a számolt be arról, hogy pozitívabban ítéli meg a gazdasági környezetet, mint egy évvel ezelőtt, szemben a nem rugalmas vállalkozások mindössze 44%-ával.
A munkaerő termelékenysége kulcsfontosságú az optimistább kilátásokhoz
A hibrid munkavégzési modellek a termelékenységet és a tehetségek megtartását is elősegítik. A rugalmas munkavégzés javíthatja a dolgozók teljesítményét és elégedettségét, 72%-a számolt be ilyen jellegű javulásáról, és hasonló százalékban (71%) gondolják azt, hogy jobbak az esélyeik a jó munkaerő bevonzására és megtartására.
Ezt támasztja alá Nicholas Bloom stanfordi professzor nemrégiben közzétett tanulmánya**is, amely szerint a hibrid munkavégzés javította a munkahelyi elégedettséget, és harmadával (33%) csökkentette a felmondási arányt a termelékenység romlása nélkül.
Nagyobb a bizalom a növekedés és a munkaerő bővítése iránt
A rugalmas munkavégzést támogató vállalkozások nagyobb bizalmat éreznek a növekedés és a munkaerő bővítés iránt. A hibrid vállalkozások több mint kétharmada (67%) biztos abban, hogy vállalkozásuk 2025-ben növekedni fog, és közel a fele (48%) bízik abban, hogy bővíteni tudja munkaerő-állományát. A hagyományos, nem hibrid vállalkozások esetében ez az arány csak 51%, illetve 38%.
A hibrid munkavégzést kínáló vezetők számos további előnyt is említenek, mint például a megnövekedett munkavállalói elégedettséget (53%), a munkaerő megtartását (43%) és a termelékenység növekedését (46%).
Mark Dixon, az IWG vezérigazgatója és alapítója:
„A rekordnyereségre törekvő vállalkozások felismerik, hogy a siker egyik kulcsa a legjobb tehetségek bevonzása és megtartása. Ez a stratégiai összpontosítás elengedhetetlen a versenyelőny fenntartásához egy gyorsan fejlődő világban. A hibrid munkavégzés nemcsak alkalmazotti előny, hanem üzleti stratégia is.”
Kapcsolódó cikkeink
Rekordszinten az állásban lévő nők száma
Tavaly átlagosan 2 millió 155 ezer aktív korú nő állt…
Tovább olvasom >A PENNY 2025-ben 3,5 milliárd forintot fordít béremelésre
A PENNY Magyarország 2025-ben 3,5 milliárd forintot fordít béremelésre, amelynek…
Tovább olvasom >HR-trendek 2025: kevesebb HO, több AI, darabokra hulló ESG
Az SAP SuccessFactors HR kutatói összefoglalták és rendszerezték a HR…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >Árrésstop kontra áfacsökkentés: megoldás az inflációra vagy politikai viták terepe?
A kormány március közepétől életbe léptette az árrésstopot, amely szerint…
Tovább olvasom >