Megjelent az online nemzetközi kiskereskedelmi cégek TOP 30-as listája

Szerző: Trademagazin Dátum: 2018. 08. 21. 19:39

A Loqate, adatszerzéssel, -elemzéssel és -kezeléssel foglalkozó nemzetközi vállalat, a Planet Retail RNG-vel és a The World Retail Congress-szel együttműködésben elkészítette az ún. Internationalisation Retail Indexet, melyben azt a 30 kiskereskedelmi vállalatot mutatja be, melyek a lokális értékesítésből sikeresen léptek online nemzetközi piacokra.

A digitalizáció és az online vásárlás térnyerésével a kiskereskedelem számára egyre fontosabbá válik az országhatárokon belüli szolgáltatások nemzetközi piacokra való kiterjesztése, melyet a Loqate által összeállított lista szereplői, a legújabb digitalizációs trendekkel, saját tevékenységükben sikeresen hajtottak végre.

A Top 30-as rangsorban az olyan megkerülhetetlen szereplő, mint az Amazon mellett megjelentek új kihívók is. A Boohoo, a Topshop és a Zalando kimagasló teljesítményükkel olyan versenytársak mellé kezdenek felzárkózni, mint az egyesült államokbeli Walmart és Walgreens Boots Alliance, vagy Nagy-Britannia legnagyobb kiskereskedelmi vállalata, a Tesco.

A lista elkészítésekor egyrészt a nemzetköziség szempontját vizsgálták: hogyan és milyen szolgáltatásokat kínál az adott cég külföldi vásárlói számára. Elérhető-e kínálatuk többféle nyelven, és a pénznemek közül kiválasztható-e a saját valuta? Emellett nézték a fogyasztókkal való kommunikációt, az egyedi igények kezelését, a különböző felületekre (mobil applikáció, mobilnézet) való optimalizálást, valamint azt is, milyen módon támogatják a vásárlási folyamatokat, így például rendelkeznek-e automatikus címkitöltéssel.
E kritériumok alapján Európa legeredményesebb online kiskereskedői között megtaláljuk a brit divatáru kereskedőt, az asost, az állateledel és –felszereléssel foglalkozó német Zooplus webáruházat, a szépségiparban működő francia Sephorat, valamint az előfizetéses rendszerben főzési alapanyagokat szállító, német HelloFresh-t.

A PresseBox német lap szerint az online nemzetközi piacok továbbra is nagy növekedési potenciált jelentenek a kiskereskedelem számára. A lap idézi az Ecommerce Foundation 2017-es európai e-kereskedelmi jelentésének adatait, melyek azt mutatják, hogy 2016-ban az európai cégek mindössze 18%-a értékesített online felületen is, miközben több mint 70% rendelkezett weboldallal. A jelentés további eredményei szerint 2016-ban az európaiak 33%-a vásárolt külföldről, és ezek több mint 25%-a volt több határon átnyúló.

Kapcsolódó cikkeink